Rada prokurátorov vyjadrila svoj postoj k Hegerovej pracovnej skupine, na rokovaniach sa nezúčastní

NR SR: Rokovanie 29. schôdze
Predseda vlády SR Eduard Heger. Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel

Rada prokurátorov SR sa nezúčastňuje na rokovaniach pracovnej skupiny pre obnovu dôvery v právny štát, ktorej zriadenie schválila Bezpečnostná rada SR. Uvádza sa to v stanovisku rady, ktoré poskytol hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Ako sa ďalej uvádza v stanovisku, postoj rada prijala so zreteľom na oprávnenia vyplývajúce zo zákona o prokurátoroch a právnych čakateľoch prokuratúry.

Po zasadnutí Bezpečnostnej rady SR premiér Eduard Heger (OĽaNO) 16. septembra ohlásil vznik odbornej pracovnej skupiny, ktorá má pripraviť návrhy zmien vo fungovaní polície, prokuratúry a súdov. Vlnu politických reakcií vyvolalo zadržanie štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry policajnou inšpekciou.

Na zasadnutiach skupiny sa však rovnako ako Rada prokurátorov nebude zúčastňovať ani Najvyšší súd SR či Súdna rada SR. Špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi zasa účasť zakázal generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dalibor SkladanDaniel LipšicEduard HegerMaroš Žilinka
Firmy a inštitúcie Bezpečnostná rada SRNAKA Národná kriminálna agentúraNS Najvyšší súd SRRada prokurátorov SRSúdna rada SR