Aktualizované: Rada rozhodla o kandidátoch na predsedov VÚC, Most-Híd proti Kotlebovi nasadí Luntera

Béla Bugár
Predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková
  • aktualizované: 16:15

BRATISLAVA 26. augusta (WebNoviny.sk) – Vládna strana Most-Híd ide do novembrových volieb do vyšších územných celkov aj s vlastným kandidátom v Trnavskom aj v Košickom samosprávnom kraji.

Súčasný štátny tajomník rezortu kultúry Konrád Rigó bude kandidovať na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja. V Košickom kraji je kandidátom strany Most-Híd Karol Pataky, ktorý je zakladajúcim členom strany Most-Híd a od roku 2014 je primátorom mesta Kráľovský Chlmec.

Decentralizácia pozornosti

Ako Pataky na tlačovej besede po rokovaní Republikovej rady Mosta-Híd uviedol, jeho prioritami bude rozvoj infraštruktúry, cesty 2. triedy, sociálna oblasť a domovy dôchodcov ako aj podpora kultúry v Košickom samosprávnom kraji. Kandidát na župana Trnavského kraja Rigó považuje stranu Most-Híd za stranu, ktorá dokáže osloviť ľudí aj v južných aj v severných okresoch kraja. „Dôležitý element nášho programu bude decentralizovaná pozornosť v každom okrese samostatne,“ uviedol.

Ako ďalej po Republikovej rade Mosta-Híd informoval predseda strany Béla Bugár, v Nitrianskom kraji bude Most-Híd podporovať kandidáta Milana Belicu, ktorého podporuje koalícia strán Smer-SD, SNS a Most-Híd. Podľa Bugára je ich cieľom zamedziť tomu, aby v kraji zvíťazil kandidát ĽSNS. V Trenčianskom kraji Most-Híd podporuje spolu so Stranou zelených Jaroslava Bašku, ktorý je súčasným županom kraja.

Porážka Kotlebu

„V prípade Banskobystrického kraja sme už predtým deklarovali, že podporíme takého kandidáta, ktorý bude mať najväčšiu šancu poraziť súčasného predsedu Mariana Kotlebu (ĽSNS),“ povedal Bugár s tým, že Most-Híd podporuje najsilnejšieho kandidáta, ktorým je nezávislý Ján Lunter.

V súvislosti s Bratislavským a Prešovským krajom Most-Híd vedie ešte diskusiu. „V Žilinskom kraji sme sa rozhodli nepodporiť žiadneho kandidáta,“ vyhlásil Bugár. Zároveň uviedol, že v Bratislavskom kraji pôjde strana do volieb v širokej koalícii spolu so stranami Smer-SD, SDKÚ-DS, SKOK – Európski liberálni demokrati, Strana zelených, Starostovia a nezávislí kandidáti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárJán Lunter
Firmy a inštitúcie Most-Híd