Rádio Frontinus dostalo pokutu 15-tisíc eur za debatu s Mazurekom z Kotlebovej ĽSNS

Milan Mazurek, Marian Kotleba
Zľava: Poslanec Milan Mazurek (ĽSNS) a predseda strany ĽSNS Marián Kotleba. Foto: archívne, SITA/Milo Fabian.

BRATISLAVA 25. apríla (WebNoviny.sk) – Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) rozhodla, že vysielateľ Rádia Frontinus porušil ešte 2. októbra minulého roku odvysielaním programu Debata na telefón s hosťom Milanom Mazurekom (Ľudová strana Naše Slovensko) dve ustanovenia zákona o vysielaní a retransmisii.

Za porušenie pravidiel objektivity a zákazu podnecovania nenávisti mu udelila pokutu vo výške 15-tisíc eur. V súvislosti s odvysielaním uvedenej relácie zaevidovala Rada osem sťažností.

Rada konštatovala, že program Debata na telefón obsahoval vyhranené a výlučne jednostranné názory Mazureka týkajúce sa riešenia rómskej problematiky, väzenského systému, sociálneho systému, dôchodkov a prerozdeľovania verejných financií, ako aj kritické vyjadrenia ku konaniu vlády, predstaviteľov koalície a opozície a ďalších inštitúcií bez poskytnutia akejkoľvek názorovej oponentúry.

Program tiež obsahoval vyjadrenia o neprispôsobilosti, sociálnych výhodách, násilí a vandalizme príslušníkov rómskeho etnika a o nebezpečenstve, ktoré predstavuje skupina islamských imigrantov, ako aj urážlivé vyjadrenia na adresu rómskeho etnika.

Rozhodnutie RVR nadobudne právoplatnosť jeho doručením vysielateľovi, ktorý ho môže napadnúť správnou žalobou na krajskom súde.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Mazurek
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoRVR Rada pre vysielanie a retransmisiu