Radičová, Srholec a Budaj vystúpia na doskách Malej scény

Iveta radičová
Iveta Radičová Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 16. novembra (WEBNOVINY) – Iveta Radičová, Anton Srholec a Ján Budaj sa zídu v sobotu 16. novembra na doskách bratislavského divadla Malá scéna STU na podujatí Novembrové ideály a realita.

Divadlo na diskusiu s nimi pozýva pri príležitosti 24. výročia nežnej revolúcie. Diskusia sa začne o 17:00 v sídle divadla na Dostojevského rade 7 a vstup naň je voľný.

Ako ďalej informuje divadlo na svojej webstránke, podujatie Novembrové ideály a realita s podtitulom Sloboda, spolupatričnosť a nádej aj v kontexte 20. výročia slovenskej štátnosti bude moderovať Michal Havran a ako hudobný hosť vystúpi Vladislav Šarišský.

Po diskusii so sociologičkou a bývalou predsedníčkou vlády Ivetou Radičovou, rímskokatolíckym kňazom a predsedom Konfederácie politických väzňov Slovenska Antonom Srholcom a tiež s predstaviteľom tzv. nežnej revolúcie Jánom Budajom sa uskutoční druhá premiéra filmu Horiaci ker na Slovensku.

Dráma poľskej režisérky Agnieszky Holland je o alarmujúcom čine Jána Palacha, ktorý sa v januári 1969 upálil na protest proti okupácii Československa vojskami Varšavskej zmluvy. Rozpráva však aj o osudoch jeho blízkych a začiatkoch normalizácie po auguste 1968.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton SrholecIveta RadičováJán BudajMichal Havran