Radičová vrátila úder Blahovi, na slová poslanca Smeru-SD reagovala aj Univerzita Komenského

Iveta Radičová, Ľuboš Blaha
Expremiérka Iveta Radičová a poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD). Foto: SITA - koláž WBN.

BRATISLAVA 7. novembra (WebNoviny.sk) – Profesorka Iveta Radičová absolvovala štandardne prebiehajúce inauguračné konanie na Univerzite Komenského (UK) v roku 2004.

Uvádza to v stanovisku UK, ktoré v stredu poskytla agentúre SITA Lenka Miller, poverená zastupovaním vedúcej Oddelenia vzťahov s verejnosťou Rektorátu Univerzity Komenského.

Profesorov menuje prezident

Podľa stanoviska inauguračné konanie schválila Vedecká rada Filozofickej fakulty UK 28. 10. 2004 a odstúpila ho Vedeckej rade UK, ktorá následne 13. 12. 2004 prerokovala a schválila návrh Vedeckej rady FiF UK na vymenovanie docentky Ivety Radičovej za profesorku v odbore sociológia.

„Menovanie profesorov je v kompetencii prezidenta SR, ktorý doc. Ivetu Radičovú vymenoval za profesorku dňa 13. 6. 2005,“ uvádza sa v stanovisku.

V utorok poslanec NR SR za Smer-SD Ľuboš Blaha pre agentúru SITA uviedol, že profesúra Ivety Radičovej je pre školstvo omnoho väčší problém ako rigorózna práca Andreja Danka, pretože ten v akademickom prostredí nepôsobí.

Stanovisko Ivety Radičovej

Osobne ho oveľa viac ako Dankova rigorózna práca zaujíma to, ako sa dostala k titulu profesor Iveta Radičová, ktorá podľa neho nenapísala žiadnu významnejšiu monografiu, pričom má byť ako profesorka výkladnou skriňou slovenskej vedy.

Podľa Radičovej poslanec Blaha vo svojom stanovisku vážnym spôsobom spochybnil, napadol Univerzitu Komenského a členov jej Vedeckej rady, FiF UK a členov jej Vedeckej rady, členov inauguračnej komisie – profesorov z Masarykovej a Karlovej Univerzity, členov Akreditačnej komisie MŠ SR.

„Výstupy mojej práce sú verejne dostupné na Web of Science, SCOPUS, Academia.edu a v Akademickej knižnici UK v Bratislave, vrátane Zoznamu publikačnej činnosti a citačného indexu,“ uviedla v stanovisku Radičová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Iveta RadičováĽuboš Blaha
Firmy a inštitúcie SMER-SDUK Univerzita Komenského v Bratislave