Radiohead odložili niekoľko koncertov, nemajú aparatúru

Pred koncertom Radiohead spadlo pódium
Pred sobotným koncertom kapely Radiohead v kanadskom Toronte sa zrútila vrchná časť pódia, ktorá zabila jedného z technikov. Ďalšie tri osoby sa zranili, pričom jedna z nich vážne. K tragickej nehode došlo približne hodinu pred otvorením brán, pričom množstvo fanúšikov už čakalo pred areálom Downsview Park, kde sa mal koncert uskutočniť. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 22. júna (WEBNOVINY) – Britská rocková kapela Radiohead odložila sedem koncertov svojho európskeho turné.

Dôvodom je zrútenie vrchnej časti pódia pred ich minulotýždňovým koncertom v kanadskom Toronte. Tragická nehoda si vyžiadala jednu obeť, ďalší traja ľudia sa zranili.

Ako ste už pravdepodobne počuli, pred naším koncertom v Toronte za zrútila vrchná čas pódia, ktorá zabila nášho technika Scotta Johnsona a ďalších troch ľudí zranila. Pád okrem toho zničil aj svetelnú techniku, ktorá bola jedinečná a jej nahradenie zaberie niekoľko týždňov. Zničili sa tiež iné časti vybavenia, z ktorých niektoré boli veľmi staré. Z týchto dôvodov sme museli posunúť niektoré koncerty. Ich nové termíny by sme mali oznámiť 27. júna,“ uviedli na svojej oficiálnej webstránke členovia kapely.

Radiohead odložili celkovo štyri koncerty v Taliansku, dva v Nemecku a jeden vo Švajčiarsku.

Najbližšie sa tak predstavia až 10. júla vo francúzskom Nimes.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom