Radoslav Procházka si neprosí KDH do koalície v Bratislave

Procházka
Kandidát na prezidenta Radoslav Procházka. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 12. októbra (WEBNOVINY) – Líder strany Sieť Radoslav Procházka si stranu KDH do koalície v Bratislave neprosí. Vyhlásil to v nedeľňajšej relácii V politike v televízii TA3, keď sa vyjadroval k blížiacim sa komunálnym voľbám.

Podľa Procházku je pravica v Bratislave zjednotená. „To, čo je v Bratislave napravo od stredu a má reálnu politickú hodnotu a dôveru verejnosti, tak je spolu,“ povedal líder Siete. Tieto strany majú podľa neho spoločnú kandidátku na primátorku. „Pravá bratislavská zostava podporuje v Bratislave Tatianu Kratochvílovú,“ uviedol Procházka.

V relácii tiež upozornil, že KDH ide do koalície so Smerom v Nitre, Michalovciach či Trebišove. Procházka zároveň vyhlásil, že v parlamentných voľbách v roku 2016 sa bude uchádzať aj o hlasy tých, ktorí v roku 2012 volili súčasnú vládnu stranu. „Ak nechceme, aby mal Smer v 2016 znovu 45 percent, tak sa musíme uchádzať o hlasy aj tých, ktorí v 2012 volili Smer,“ hovorí líder Siete.

Dodal, že ich strana chce čo najsilnejší mandát a nechce štát deliť na dva hlboké zákopy. Reagoval tak aj na informácie, že primátor Martina a prvý podpredseda Siete Andrej Hrnčiar požiadal stranu Smer-SD o podporu v komunálnych voľbách. „Andrej Hrnčiar sa o podporu Smeru neuchádzal, ale povedal smerákom, že ak odporučia svojim voličom ho voliť, tak nebude tým voličom Smeru hovoriť, že za žiadnych okolností mňa, prosím vás, nevoľte. Voľte kohokoľvek iného, len mňa nie,“ uviedol Procházka. Hrnčiar podľa lídra Siete potrebuje v Martine čo najsilnejší mandát. „Neviem o tom, že by ktokoľvek zo Smeru akokoľvek Andrejovi Hrnčiarovi vyslovil nejakú podporu,“ doplnil Procházka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej HrnčiarRadoslav Procházka
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie