Raffi Torres sa odvolá proti trestu za útok na Mariána Hossu

Mariána Hossu odniesli z ľadu na nosidlách
Slovenského útočníka Mariána Hossu odniesli z ľadu na nosidlách. Postaral sa o to Raffi Torres z Phoenixu. Počas prvej tretiny tretieho zápasu série prvého kola play-off NHL do neho narazil ľavým ramenom. Hossa približne minútu bezvládne ležal. Otraseného ho odviezli rovno do nemocnice. Foto: SITA, AP

NEW YORK 3. mája (WEBNOVINY) – Raffi Torres, krídelník tímu zámorskej hokejovej NHL Phoenix Coyotes, sa odvolá porti 25-zápasovému dištancu, ktorý dostal od disciplinárnej komisie za zákrok na Mariána Hossu zo Chicaga v treťom súboji série 1. kola play-off. Zatiaľ nie je vytýčený termín vypočutia pred komisárom súťaže Garym Bettmanom. Je však jasné, že Torres sa pokúsi dosiahnuť zníženie, nie zrušenie trestu.

K exemplárnemu trestu „pomohlo“ 30-ročnému Kanaďanovi aj jeho správanie z minulosti, keďže už dvakrát ho suspendovali a raz dostal pokutu. Torres pravdepodobne vynútene vynechá aj úvod sezóny 2012/13.

Nebezpečným a násilným zákrokom spôsobil vážne zranenie. Išlo o opakovaný priestupok, má veľmi bohatý register podobných prehreškov,“ povedal šéf disciplinárky Brendan Shanahan.

Raffi je známy svojou tvrdou hrou, daným zákrokom však rozhodne prekročil akceptovateľnú hranicu. Dúfame, že Marián Hossa sa rýchlo a úplne uzdraví. Akceptujeme rozhodnutie vedenie ligy, považujeme ho však za príliš prísne,“ reagoval generálny manažér „kojotov“ Don Maloney.

Hossa zo zdravotných dôvodov už nezasiahol do série, ktorú „jastrabi“ napokon prehrali 2:4. Tridsaťtriročný rodák zo Starej Ľubovne by mal byť v poriadku do začiatku budúcej sezóny.

Úprimne ma mrzí jeho zranenie, verím, že sa čoskoro vráti na ľad. Keďže ide o mimoriadne prísny trest, v priebehu niekoľkých dní sa rozhodnem, či sa proti nemu odvolám,“ uviedol ešte v apríli Raffi Torres.

Torres v prvej tretine spomenutého duelu trafil oporu Chicaga ľavým ramenom do hornej časti tela v strednom pásme. Hráč Coyotes išiel do súboja cielene. Hossa približne minútu bezvládne ležal, päť minút bol v starostlivosti lekárskeho personálu. Neskôr ho pri vedomí, ale zjavne otraseného, odviezli z United Center do Northwest Memorial Hospital, odkiaľ ho po detailných vyšetreniach prepustili do domáceho liečenia. Rozhodcovia si Torresov zákrok na Hossu nevšimli a v zápase ho nepotrestali.