Rajičová na olympiáde zaostala za osobným maximom iba o 42 stotín bodu a postúpila do voľnej jazdy

Nicole Rajičová
Slovenská reprezentantka Nicole Rajičová v súťaži krasokorčuľovanie krátky program na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. Kórejská republika, Gangneung, 21. február 2018. Foto: SITA/Martin Medňanský.

PJONGČANG 21. februára (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Nicole Rajičová sa kvalifikovala do piatkovej voľnej jazdy v súťaži krasokorčuliarok na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu.

Spokojná a vysmiata Rajičová

Dvadsaťdvaročná Newyorčanka v stredajšom krátkom programe dostala za svoje vystúpenie 60,59 bodu, za osobným maximom zaostala iba o 42 stotín bodu.

Prelink

Spokojná a vysmiata Rajičová povedala, že ju mrzí len nedotiahnutá úvodná skoková kombinácia rittbergera s odpichnutým rittbergerom, keďže druhý zo skokov bol len dvojitý. So svojou jazdou ako celkom vyslovila spokojnosť. Pred voľnými jazdami je Rajičová trinásta.

Líderkou súťaže je Zagitovová

„Trochu zle som sa odpichla a keď som bola vo vzduchu, stihla som sama sebe už len povedať ‚Nicole, aká si blbá‘. Nerozhodila som sa, nevyviedla z koncentrácie a pokračovala ďalej. Možno ma to aj naštartovalo. Na majstrovstvách Európy v Moskve som tú náročnú kombináciu skočila, ale body boli rovnaké ako dnes,“ povedala Rajičová ku kombinácii trojitého a dvojitého rittbergera.

„Už som sa veľmi tešila na jazdu, že si to idem užiť. Pomohli mi aj skúsenosti z predchádzajúcej olympiády v Soči. Vôbec som pred pretekmi nepociťovala nervozitu. V silnej konkurencii som nečakala, že budem po krátkom programe tak vysoko,“ doplnila Rajičová.

Líderkou súťaže žien je po krátkom programe Ruska Alina Zagitovová pred krajankou Jevgenijovou Medvedevovou. Tretia je priebežne Kanaďanka Kaetlyn Osmondová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alina ZagitovováNicole Rajičová