Rajtár musel mať policajnú ochranu, dôvodom údajne boli jeho trestné oznámenia na Kočnera

Marián Kočner
Podnikateľ Marián Kočner. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 8. októbra (WebNoviny.sk) – Polícia mala údajne informáciu, že Marián Kočner sa mal snažil dať zabiť poslanca opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Jozefa Rajtára. Informuje o tom spravodajský portál Aktuality.sk s tým, že dôvodom mali byť trestné oznámenia, ktoré na kontroverzného podnikateľa podával.

Rajtára kontaktovala polícia na jar tohto roku. „Povedali mi, že majú nahrávku, z ktorej vyplýva, že Kočner sa mohol pokúsiť objednať si moju vraždu,“ povedal Rajtár pre spomínaný portál s tým, že doteraz o tejto veci nemohol hovoriť, pretože polícii podpísal mlčanlivosť.

Ochranku mal Rajtár niekoľko mesiacov až približne do zadržania Kočnera v júni tohto roku. Polícia nakoniec trestné oznámenie v tomto prípade nezačala.

„Národná kriminálna agentúra na základe vlastnej operatívnej činnosti získala informácie o možno podozrení z trestného činu nebezpečného vyhrážania. V tejto veci nešlo o podozrenie z prípravy vraždy žiadnej osoby,“ uviedla pre Aktuality.sk hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová.

Kočner je obvinený z pozmeňovania a falšovania cenín v kauze zmeniek. Momentálne sa nachádza vo väzbe, do ktorej ho zobral Najvyšší súd SR na verejnom pojednávaní 28. júna. Začiatkom októbra ho z Justičného paláca v Bratislave eskortovali do leopoldovskej väznice.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef RajtárMarián Kočner
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita