Raketa z Gazy dopadla na Izrael, ten odpovedal náletmi

Ozbrojený konflikt medzi Izraelom a Hamásom
Izraelská armáda od 14. novembra bombarduje Pásmo Gazy v rámci operácie Pilier obrany. Cieľom je zastavenie raketových útokov zo strany radikálneho hnutia Hamás na židovský štát. Agresia na oboch stranách si za päť dní konfliktu vyžiadala najmenej 53 mŕtvych a 750 zranených. Foto: SITA/AP

JERUZALEM 16. júla (WEBNOVINY) – Izraelské lietadlá vo štvrtok uskutočnili nálety v pásme Gazy po tom, ako tamojší palestínski militanti vypálili raketu na južnú časť Izraela.

Tá dopadla v ranných hodinách do neobývanej oblasti blízko mesta Aškelon, na čo Izraelčania odpovedali náletmi na „teroristickú infraštruktúru“ v pásme Gazy, uviedla armáda vo vyhlásení, ktoré citovala agentúra AP.

Palestínske médiá v Gaze informovali o dvoch izraelských náletoch: jednom na severe a druhom v centrálnej časti autonómneho územia. Ich cieľmi boli strážna veža pri hranici s Izraelom a cvičisko militantov.

Podľa AP si štvrtkové útoky nevyžiadali žiadne zranenia. K vypáleniu rakety sa zatiaľ nikto neprihlásil. Vojna medzi Izraelom a hnutím Hamas, ktoré pásmo Gazy ovláda, si počas minulého leta vyžiadala životy viac ako 2200 Palestínčanov a 73 Izraelčanov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Hamás