Rakúska FPÖ má volebný slogan s Bohom, cirkev je pobúrená

Norbert Hofer
Populistická FPÖ čelí kritike cirkvi pre tento volebný slogan s Bohom. Foto: facebook.com/fpoe

VIEDEŇ 24. októbra (WebNoviny.sk) – Strana pravicového kandidáta na rakúskeho prezidenta Norberta Hofera odmietla v pondelok kritiku cirkvi kvôli sloganu na predvolebných plagátoch v znení „Tak mi Boh pomáhaj“. Píše o tom agentúra AP.

Rakúska euroskeptická a populistická Slobodná strana Rakúska (FPÖ), ktorá v prezidentských voľbách 4. decembra podporila Norberta Hofera, rieši nesúhlas najvyšších predstaviteľov protestantskej cirkvi, podľa ktorých je zavádzanie Boha do predvolebnej kampane nevhodné.

Predstaviteľ FPÖ Herbert Kickl však dnes uviedol, že tento slogan „ne je v žiadnom prípade zneužitím pojmu ‚Boh'“. Myšlienka podľa neho vzišla priamo „z Hoferovho srdca“. Hofer je podľa agentúry AP praktizujúcim protestantom. Ku kritike sloganu sa pridala aj katolícka cirkev.

O opakovaní druhého kola prezidentských volieb z 11. mája, v ktorom podľa oficiálnych výsledkov nad Norbertom Hoferom tesne zvíťazil Alexander Van der Bellen, rozhodol rakúsky ústavný súd na základe podnetu Slobodnej strany Rakúska (FPÖ). Stalo sa tak po tom, ako sa potvrdilo, že pri sčítavaní hlasov odovzdaných poštou došlo k porušeniu platných predpisov, a to nielen v ojedinelých prípadoch.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander Van der BellenNorbert Hofer