Rakúska polícia žiada o pomoc, hľadá mladíka a dievča zo Slovenska alebo Česka (foto)

Pátranie
Rakúska polícia vyhlásila pátranie po mladíkovi a dievčati. Foto: www.facebook.com - koláž Wbn

Rakúska polícia žiada o pomoc pri identifikácii dvoch osôb, ktoré by mohli byť zo Slovenska alebo Česka. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Ide o muža, ktorý lúpi v obchodoch a ženu, ktorá sa vyskytla na mieste činu.

Mladík lúpi v obchodoch

Muž je zhruba vo veku 20 až 30 rokov a je vysoký zhruba 170 – 175 cm. Má štíhlu postavu, svetlú pokožku, výrazné akné na tvári a na ľavej ruke medzi palcom a ukazovákom môže mať buď tetovanie, znamienko alebo zranenie. Oblečenia sa zbavuje v blízkosti miesta činu.

„Podľa informácií od rakúskych kolegov, v Dolnom Rakúsku vyčíňa mladík, ktorý lúpi v obchodoch. Počká si, než tesne pred zatvorením odídu zákazníci a následne s nožom v ruke núti pokladníkov k vydaniu hotovosti,“ priblížila Bárdyová. Rakúski policajti evidujú tri dokonané lúpeže a jednu neúspešnú.

Pátrajú aj po dievčati

Dodala, že medzičasom získali informácie aj o ďalších siedmich lúpežiach v Rakúsku a jednej v Záhrebe. Svedkovia vypovedali, že môže ísť o Slováka alebo Čecha. V tejto súvislosti rakúska polícia pátra aj po identite dievčaťa, ktoré sa vyskytlo na mieste činu.

Akékoľvek informácie o je možné nahlásiť polícii aj na telefónnom čísle 158.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa Bárdyová
Firmy a inštitúcie Prezídium policajného zboru SR