Rakúska vláda prijala takzvaný antiteroristický balík

Samovrah na motorke vrazil do vozidla britského veľvyslanectva
Samovražedný útok si vyžiadal päť životov, desiatky ranených a škody na majetku. Foto: SITA/AP

Súčasťou opatrení je aj zmena zákona upravujúceho kontroly na štátnych hraniciach, ktorá umožní vyžadovať od neplnoletých osôb súhlas rodičov s vycestovaním, ak vznikne podozrenie, že sa chcú v zahraničí zapájať do bojov alebo ich podporovať.VIEDEŇ 11. decembra (WEBNOVINY) – Rakúsky parlament v stredu večer odhlasoval súbor protiteroristických opatrení, ktorý tamojšia vláda predstavila v prvej polovici novembra a jeho súčasťou je zákaz používať na verejnosti symboly skupín, ako sú al-Kájda a Islamský štát.

Podľa verejnoprávnej stanice ORF viacerí poslanci počas rozpravy o takzvanom „antiteroristickom balíku“ kritizovali opatrenie umožňujúce odoberať občianstvo osobám s dvojakou štátnou príslušnosťou, ktoré sa zapojili do zahraničných konfliktov v rámci niektorej z teroristických organizácií.

Citovaný Peter Pilz zo strany Zelených v tejto súvislosti hovoril o „bezpečnostno-politickom populizme“, keďže potenciálnych bojovníkov strata občianstva neodradí. Súčasťou opatrení je aj zmena zákona upravujúceho kontroly na štátnych hraniciach, ktorá umožní vyžadovať od neplnoletých osôb súhlas rodičov s vycestovaním, ak vznikne podozrenie, že sa chcú v zahraničí zapájať do bojov alebo ich podporovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom