Rakúsko obnovilo dočasné kontroly na hraniciach s Maďarskom

Utečenci
Príslušné policajné zložky v Bavorsku sa majú pripraviť na prípadné zavedenie kontrol na všetkých hraničných priechodoch v priebehu niekoľkých hodín. Foto: SITA/AP

Viedeň 25. apríla (WebNoviny.sk) – Rakúsko obnovilo dočasné kontroly na svojich hraniciach s Maďarskom, a síce v spolkovej krajine Burgenland. Polícia na hraničných priechodoch kontroluje prechádzajúce vozidlá, na ďalších úsekoch spoločnej hranice zase hliadkujú vojaci, informuje agentúra AP.

Cieľom obnovených kontrol, zavedených od 8.00 h SELČ, je podľa slov rakúskej polície zabezpečiť, aby sa štátna hranica prekračovala iba cez priechody a tiež to, aby sa predišlo prevádzačstvu a ilegálnej migrácii.

Od vtedy, ako svoje hranice pre migrantov uzavreli v tomto roku krajiny ležiace na takzvanej balkánskej migračnej trase, sa podľa rakúskej polície výrazne zvýšil počet pokusov o pašovanie migrantov do Rakúska. Ako dlho budú obnovené hraničné kontroly v platnosti, rakúska polícia doposiaľ nespresnila.

Predtým ako Maďarsko vlani v septembri uzatvorilo svoje hranice, prechádzali cez ne do susedného Rakúska desaťtisíce migrantov smerujúcich do niektorej z bohatších krajín Európskej únie, pripomína agentúra AP.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom