Rakúsko zasiahlo krupobitie, zranených odvážajú sanitky

Prešov zasiahla silná búrka s krúpami
Silná búrka s krúpami po sedemnástej hodine v Prešove zamestnala hasičov. Najkritickejšia situácia bola na Sídlisku III. na uliciach Mirka Nešpora a Prostějovskej, kde kanalizácia nestíhala odvádzať vodu a v priebehu niekoľkých minút boli zaplavené ulice, chodníky aj medziblokové priestory. Prešov, 6. máj 2015. Foto: SITA/Viktor Zamborský

KLAGENFURT/GRAZ 8. júla (WEBNOVINY) – Prudké krupobitie, pri ktorom utrpelo viacero ľudí zranenia hlavy, postihlo dnes večer okolie Villachu v rakúskej spolkovej krajine Korutánsko. Informovali o tom rakúske médiá.

Vyvrátené stromy zablokovali Tauernskú diaľnicu

V oblasti permanentne zasahujú posádky sanitných vozidiel, ktoré prepravujú zranených do krajinskej nemocnice vo Villachu. Krupobitie spôsobilo značné problémy aj v cestnej doprave. Vyvrátené stromy zablokovali tzv. Tauernskú diaľnicu A10. Iné cesty sa ocitli pod vodou, v jednom z tamojších tunelov opakovane dochádza k výpadkom elektrického prúdu.

Úrady vyzvali občanov, aby sa na cesty vydávali iba v neodkladných prípadoch. Niektoré časti Korutánska zasiahlo nepriaznivé počasie už v popoludňajších hodinách. Už vtedy zaznamenali tamojší hasiči 20 výjazdov, na ktorých sa zúčastnilo asi 100 hasičov.

Tisícky domácností zostali bez elektrickej energie

Terajšie rozmary počasia v Korutánsku súvisia s druhým studeným frontom, ktorý meteorológovia predpovedali na večerné hodiny pre juh a juhovýchod Rakúska. V zasiahnutej oblasti padali vraj krúpy s veľkosťou tenistových loptičiek. Aj v centre Villachu zranili viacero chodcov.

Z Feistritzu an der Gail hlásia prederavené strechy v dôsledku krupobitia, ale aj vážne poškodené motorové vozidlá. Bez elektrickej energie sa ocitli tisícky domácností od údolia rieky Gail až po jazero Wörther See.

Z Arriachu, kde nárazový vietor dosahoval rýchlosť až 122 km/h, hlásili popoludní lesný požiar, ktorý spôsobilo poškodené elektrické vedenie. S podobnými problémami zápasia aj v spolkovej krajine Štajersko, kde dnes zasahovala tisícka hasičov až do večerných hodín.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom