Ramsey vidí pokrok v hre slovenských hokejistov, Sekerov príchod vníma ako dôležitý moment

Andrej Sekera
Obranca Andrej Sekera v drese Edmontonu Oilers.. Foto: archívne, SITA/AP.

POPRAD 18. apríla (WebNoviny.sk) – Kanadský tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay po dvoch víťazných prípravných zápasoch proti Nemcom (2:1 sn a 4:1) skonštatoval, že progres v hre jeho zverencov je badateľný. Zároveň zdôraznil, že v zlepšovaní sa treba pokračovať aj proti Lotyšom, s ktorými sa Slováci stretnú v piatok v Michalovciach (20. 4.) a v sobotu v Poprade (21. 4.).

Dôležitá je rýchlosť

„Máme pred sebou niekoľko tréningových dní. Chceme pokračovať v zrýchlenom prechode stredným pásmom, nacvičovať budeme aj protiútoky. Minulý víkend sme odviedli zlepšenú prácu bez puku v útočnom pásme, ale ešte chceme na tom popracovať. Rýchlosť je dôležitá v súčasnom hokeji,“ uviedol Craig Ramsay po utorkovom príchode do Popradu, kde so svojimi zverencami začal ďalšiu časť prípravy pred MS 2018.

Príchod prvej „lastovičky“ z NHL, obrancu Andreja Sekeru z Edmontonu Oilers, Ramsay privítal ako dôležitý pozitívny moment pre celé mužstvo. „Verím, že bude líder. Počul som o ňom veľa dobrých vecí ako o hráčovi aj človeku. On sám zrejme má radosť z toho, že sem mohol prísť a zahrať si s kamarátmi po nie príliš vydarenej sezóne v Edmontone,“ myslí si Ramsay.

Na otázku, či sa neobáva jeho nedoliečeného kolena zo záveru sezóny v zámorí, 67-ročný skúsený kouč s nadhľadom odpovedal: „Ak bude zdravý, bude hrať. Ak bude mať problém, hrať nebude. Hráča, ako je on, potrebujeme, ale nebudem na neho tlačiť. Nikdy som nenútil zranených hokejistov, aby hrali.“

Komunikáciu má na starosti Šatan

Ramsay verí v príchod ďalších hráčov zo zámoria, ale komunikáciu s nimi nemá na starosti. „To je džob Mira Šatana. On komunikuje s každým a potom mi o tom referuje. Ja iba trénujem,“ zasmial sa Ramsay.

Slovenskí reprezentanti sa počas tejto fázy prípravy na MS v Dánsku zložili na tradičnom mieste pod Tatrami. Bývajú v Grand Hoteli Bellevue v Hornom Smokovci, odkiaľ dochádzajú za tréningmi na popradský zimák. „Je pekné byť tu, nikdy predtým som nebol v Poprade. Slovensko je krásna krajina, všimol som si to cestou autom sem do Popradu,“ priznal Ramsay.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej SekeraCraig Ramsay
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia