Rana pre mexického kokaínového kráľa, polícia mu zatkla syna

Mexico, väznica
Foto: SITA/AP

MEXIKO 22. júna (WEBNOVINY) – Mexickí vojaci vo štvrtok dolapili syna najhľadanejšieho muža krajiny, kokaínového kráľa Joaquína „El Chapa“ Guzmána, ktorý vedie mocný drogový kartel Sinaloa a na ktorého hlavu je v USA vypísaná odmena 5 miliónov dolárov.

Jesúsa Alfreda Guzmána, ktorého americké úrady rovnako stíhajú za obchodovanie s drogami, chytili vo štvrtok v západnom štáte Jalisco, oznámilo mexické námorníctvo.

Jeho príslušníci zadržali Guzmána mladšieho, nazývaného tiež El Gordo (tlsťoch), v obytnom dome v Zapopane pri druhom najväčšom mexickom meste Guadalajara spolu s arzenálom samopalov, pištolí, granátov a 160 000 americkými dolármi v hotovosti. Následne ho letecky previezli do hlavného mesta Mexiko, kde ho v nepriestrelnej veste predviedli médiám.

Je kľúčovou súčasťou kartelu Sinaloa, nielen pre jeho pokrvnú väzbu k jeho lídrovi, ale pretože je obvinený zo správy majetku kartelu,“ uviedol hovorca námorníctva José Luis Vergara.

Podľa jeho slov operácii predchádzali mesiace vyšetrovania, na ktorom Mexiko spolupracovalo s americkými tajnými službami. Zatknutie Guzmána mladšieho sa považuje za tvrdú ranu notorickému kriminálnemu syndikátu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom