Raper Suvereno a Samuel majú nový letný hit Legíny

Suvereno, Samuel Kovács, Samuel
Zľava: Suvereno, Samuel Kovács a Samuel Foto: MUSIC & MOHR - Peter Ondrejka

BRATISLAVA 24. júna (WEBNOVINY) – Leto je tu a s ním prichádzajú aj letné pesničky. O jednu z nich sa postarala dvojica Samuel Tomeček, ktorý si hovorí už iba Samuel a rapper Suvereno.

Ich nový singel „Legíny” odpremiérovali spolu s videoklipom. „Super, skvelý, najlepší. Výborná spolupráca Igora Kovácsa a Kristy Mohr znamená môj najlepší videoklip. Ich skvelá profesionalita a pohodička sa preniesla na všetkých účinkujúcich a naše krásne dievčatá to zvládli na jednotku. Výsledkom je príjemný letný klip, z ktorého podľa mňa doslova sála pozitívna energia a to je presne to, čo sme chceli dosiahnuť,“ povedal Samuel.

Videoklip vznikol pod režisérskou taktovkou Igora Kovácsa. Zahrali si v ňom slovenské krásky Ivana Kiči, Vanda Gallo alebo Jana Tomas. V úlohe vizážistky sa ocitla mladá Agnes Čírová, sestra speváčky Márie Čírovej.

Pesnička vznikla v štúdiu Fair Play Music a o produkčnú stránku sa postarali Samuel, Marek Šurín a Samuel Kovács. „Spoločne so Suvem sme napísali a urobili už viaceré úspešné pesničky. Tentokrát som od Suveho chcel, aby zahosťoval on mne (na môj vznikajúci album). Priniesol skvelú ľahko zapamätateľnú tému legíny, ktorá ma okamžite oslovila a hneď som vedel, že to bude super. Pustil som mu jeden môj predošlý hudobný nápad, no a v priebehu asi dvoch mesiacov sme to dali dokopy spoločne s dvorným gitaristom a spoluproducentom Samuelom Kovácsom a finálna verzia v spolupráci s Marekom Šurinom. Išlo to jednoducho, hudba, text, aranže, radosť pracovať,“ hovorí Samuel.

Suverenovi vzkrsol v hlave nápad na skladbu už dávno a téma čakala len na ten správny moment. „A ten prišiel v štúdiu Fair Play Music pred pár mesiacmi, keď som ho prvýkrát prezradil Samovi a potom to už išlo veľmi hladko a jednoducho,“ povedal Suvereno.

Samuel Tomeček
Foto: MUSIC & MOHR – Peter Ondrejka Foto: MUSIC & MOHR - Peter Ondrejka

Spolupráca Suverena a Samuela je už tradíciou. Minulý rok to boli single „Nech sa darí” a „Príbeh lotosového kvetu”. Samuel sa so Suvem spoznali na krste „Nového človeka“ Majka Spirita a odvtedy intenzívne spolupracujú. Zaujímavosťou je bolo ich zistenie, že sa vlastne poznajú už od strednej školy.

„Suve u mňa v štúdiu Fair Play Music práve donahrával svoj nový album „Jednoducho“. Niektoré skladby na jeho albume som aj spoluprodukoval, alebo obohacoval o vokály či hudobné nástroje. Takisto sme spolu odohrali už viaceré skvelé koncerty s mojou kapelou, naposledy v Brne na študentskom majálese a stálo to za to. Som rád, že si dá povedať a berie môj názor. To si na ňom veľmi cením,“ priblížil Samuel vzájomnú spoluprácu.

Podľa Suverena sú zohratý tím a je medzi nimi synergia a obrovský úspešnosť vydaných skladieb je toho dôkazom. „Hity sa nám hromadia, že za chvíľu môžme vydať spoločný album,“ dodal.

Igor Kovács
Foto: MUSIC & MOHR – Peter Ondrejka Foto: MUSIC & MOHR - Peter Ondrejka
Vanda Gallo, Jana Tomas
Foto: MUSIC & MOHR – Peter Ondrejka Foto: MUSIC & MOHR - Peter Ondrejka

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Samuel Tomeček