Rapper bol vraj hrozbou, polícia zrušila koncert hologramu

Chief Keef
Rappera Chiefa Keefa považujú pre jeho texty za hrozbu pre bezpečnosť. Foto: facebook.com/ChiefKeef

BRATISLAVA 28. júla (WEBNOVINY) – Polícia v meste Hammond v štáte Indiana prerušila vystúpenie hologramu rappera Chief Keefa. Ako uviedol starosta mesta Thomas McDermott, dôvodom bola snaha zaistiť bezpečnosť. Devätnásťročný interpret je známy pre skladby, v ktorých rapuje o násilí a drogách a podľa predstaviteľov miestnych úradov je neprijateľný vzor.

Chief Keef sa mal pôvodne predstaviť v jednom z divadiel v Chicagu. Ako hologram mal pritom vystúpiť preto, že v štáte Illinois naňho vydali zatykač pre neplatenie výživného. Proti koncertu však protestoval chicagský starosta a tak organizátori podujatie odvolali. Chief Keef neskôr vyhlásil, že vystúpenie sa v meste predsa len uskutoční, pričom skutočné miesto jeho konania prezradil až krátko pred začiatkom.

Polícia odpojila prúd

Po zverejnení informácie, že rapper sa napokon predstaví na podujatí Craze Fest v Hammonde pri hranici štátov Indiana a Illinois, dorazila na festival polícia. Podľa organizátorov sa ich pýtala, či Chief Keef na festivale skutočne vystúpi a či sa na ňom budú hrať jeho skladby. „Povedal som, že jeho hudbu hráme celú noc. Jeho hlas tu je od začiatku,“ uviedol organizátor festivalu Malcolm Jones.

Nikto mi nedal dôvod, prečo nechceli, aby sa hologram objavil. Mysleli si, že to odštartuje problémy, ale prvú vec, ktorú Chief Keef cez hologram povedal, bola ‚Chicago, musíme zastaviť násilie. Nechajme žiť naše deti.‘,“ doplnil Jones. Aj napriek tvrdeniu organizátorov, že Chief Keef nevystúpi, jeho hologram sa na pódiu objavil o 22:30. Po pár minútach ale polícia odpojila prúd, a tak koncert prerušila.

Násilie gangov je v Chicagu realitou

Podľa McDermotta aj predošlé koncerty v rámci Craze Festu preverili, pretože sa konali vo verejnom parku. „Neviem nič o Chief Keefovi. Všetko, čo som počul, bolo, že má veľa skladieb o gangoch a strieľaní. V Chicagu ho v podstate postavili mimo zákon a my nenecháme obísť starostu Emanuela (starosta Chicaga Rahm Emanuel, pozn. red.) tým, že Chief vystúpi vo vedľajšom meste,“ uviedol.

Nie sme proti rapu. Je to len tento špecifický prípad. Násilie gangov je v Chicagu realitou. Nebudem povzbudzovať niekoho, kto môže byť hrozbou pre bezpečnosť ľudí,“ doplnil. „Bolo to legálne podujatie a nemali právo zrušiť ho,“ reagoval zasa na zrušenie koncertu rapperov sponzor.

Chief Keef

, vlastným menom Keith Cozart, debutoval albumom Finally Rich v roku 2012. Okrem toho má na konte niekoľko mixtapeov a digitálne albumy Nobody (2014) a Almighty DP (2015).

Jeho najnovší počin Bang 3 má vyjsť v auguste. Interpret bol v minulosti v domácom väzení pre ohrozenie polície strelnou zbraňou. Neskôr si pre porušenie podmienky vyplývajúcej z tohto prečinu odsedel 60 dní vo väzení.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.bbc.com a www.nytimes.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom