Rapper Diddy zaplatil odškodné trom postreleným z roku 1999

Diddy
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Americký rapper Diddy vyplatil odškodné 850-tisíc dolárov (v prepočte približne 653-tisíc eur) trom ľuďom, ktorých ešte v roku 1999 postrelil rapper Shyne počas incidentu v jednom z newyorských klubov.

K prestrelke došlo 27. decembra 1999 v dnes už neexistujúcom podniku Club New York, kde sa v tom čase nachádzali Shyne, Diddy a jeho vtedajšia priateľka Jennifer Lopez. Diddy a Shyne sa dostali do hádky s inými návštevníkmi klubu, pričom druhý menovaný následne spustil streľbu, pri ktorej boli zranení traja ľudia.

Tí neskôr oboch rapperov rovnako ako majiteľov klubu zažalovali. Shyne si za tento incident odsedel desať rokov za mrežami, Diddyho všetkých obvinení nakoniec zbavili. K finančnému vyrovnaniu s postrelenými však došlo až teraz.

Štyridsaťdvaročný Diddy, vlastným menom Sean Combs, je americký rapper, producent, podnikateľ a herec, ktorí patrí k najbohatším hip-hopovým interpretom. Na začiatku kariéry používal pseudonym Puff Daddy, ktorý si neskôr zmenil na P. Diddy a následne skrátil iba na Diddy.

Na svojom konte má zatiaľ päť sólových štúdiových albumov – No Way Out (1997), Forever (1999), The Saga Continues… (2001), Press Play (2006) a Last Train To Paris (2010). Získal tri ceny Grammy a dve MTV Video Music Awards. Je tiež úspešným podnikateľom – vlastní napríklad label Bad Boy Records, značku oblečenia Sean John či reštauráciu. Ako herec sa objavil napríklad v snímkach Ples príšer (2001), A Raisin in the Sun (2008), I’m Still Here (2010) či Dostaň ho tam! (2010).

Video: Diddy – Dirty Money – Coming Home ft. Skylar Grey

Informácie pochádzajú z webstránky www.hiphopdx.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe DiddyJennifer LopezP. DiddySean Combs