Rapper Vec a Zlokot vyrážajú v apríli na spoločné turné

Radio head vec
Vec (Branislav Kováč) si preberá ocenenie za album Stereo farbo slepo v kategórii Album roka 2012 počas vyhlasovania výsledkov piateho ročníka udeľovania Radio_Head Awards 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 5. marca (WEBNOVINY) – Slovenský rapper Branči Kováč alias Vec a superskupina Zlokot zverejnili termíny a miesta spoločného koncertného turné.

Od 4. do 13. apríla sa predvedú v šiestich slovenských mestách – postupne navštívia Košice, Prešov, Nitru, Trnavu, Bratislavu a nakoniec Nové Mesto nad Váhom.

Na šnúre nebudú chýbať ani hostia. V Košiciach vystúpi Dice z košickej skupiny Stanica Projekt, v Prešove BezMena & Kolektiv a v Trnave zahrá svoj set Karaoke Tundra.

Významným bude koncert v Bratislave, kde v piatok 12. apríla Vec a Zlokot pokrstia svoje nové albumy – Vec ostatnú štúdiovku Stereo Farbo Slepo (2012) a Zlokot debutovú nahrávku Slowakische Idiot. Na tomto podujatí sa ukážu aj Supa, Zdenka Predná, Peter Lipa, Juraj Benetin, Saša Okálová a DJ Yanko Král. O následnú afterpárty sa postará DJ Yanko Král a dvojica Emonoizboyz.

Vo formácii Zlokot sa zišli Erik „Losos“ Horák (Noisecut), Stanka Apfelová (Got Blue Balls), Lyrik (Modré Hory) a Mario Marcinek (Nourish My Fame). Posledného menovaného už nahradil Michal Lašán, ktorý pôsobil v kapele Noisecut.

Hudobníci sa po prvý raz stretli v júni 2011, pričom skúšky sa naplno rozbehli vlani v septembri. Premiérový koncert absolvovali 13. októbra 2011 v bratislavskom Nu Spirite, vlani v októbri zase koncertovali so skupinou Korben Dallas. Na nedeľňajšom udeľovaní Radio_Head Awards triumfovali v kategórii Nováčik roka.

Vec – 3x a dosť

Vec patrí k najskúsenejším rapperom česko-slovenskej hip-hopovej scény. V deväťdesiatych rokoch pôsobil v skupine Trosky, s ktorou v roku 1997 vydal eponymnú štúdiovku. Ako sólový interpret debutoval v roku 2005 albumom Dobré ráno, po ktorom nasledovali Funkčný veterán (2008), Funkčné remixy (2009) a spomínaná nahrávka Stereo Farbo Slepo.

Medzi jeho najznámejšie skladby patria Na horách, Gde ste? (feat. Zverina), S vlkmi žijem s vlkmi vyjem (feat. H16), Turista (feat. Pio Squad), Bez teba (feat. Tina) alebo Vianočný klip (feat. Zverina, Moja reč & Hafner). Na Radio_Head Awards získal Vec dve sošky, keď sa presadil v žánrovej kategórii Hip-Hop/Rap/R’n’B a tiež v najprestížnejšej kategórii Album roka. Agentúru SITA informoval Martin Kukoľ.

Zlokot- The Cure

Prehľad spoločného turné superskupiny Zlokot a rappera Veca:

4. apríl – Košice, Deja vu (Stará sladovňa)

5. apríl – Prešov, Jam club (Klub 1898)

6. apríl – Nitra, Valašský šenk

11. apríl – Trnava, Artklub

12. apríl – Bratislava, KC Dunaj

13. apríl – Nové Mesto nad Váhom, Klub za rampami

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter LipaVecZdenka Predná