Rasizmu na pôde parlamentu sa Bugár len prizeral

Natália grausová
Poslankyňa NR SR Natália Grausová za stranu ĽS Naše Slovensko skladá poslanecký sľub Foto: SITA/Marko Erd

Pár dní pred voľbami sme sa dočkali pádu slovenského parlamentu na najhlbšie dno.

Podľa viacerých poslancov odznelo z úst poslankyne za ĽSNS Natálie Grausovej, pod rúškou poslaneckej imunity množstvo rasistických výlevov. Útočiac na Istanbulský dohovor, venovala najväčšiu časť svojho vystúpenia ohrozeniu bielej rasy.

Od poslankyne ĽSNS nič prekvapujúce, že pôdu zákonodarného zneužije v rámci predvolebného boja. Zarážajúci je však spôsob, akým to urobila.

Ukázalo sa tiež, čo môže priniesť schôdza iba niekoľko dní pred voľbami. Stranám ide o všetko a preto sa neštítia využiť žiadny spôsob, ako zapôsobiť na voličov.

Prejav poslankyne Grausovej odsúdili viacerí poslanci opozície. Zástupcovia vládnych strán však iba mlčali, akoby súhlasili  s tým, čo za tých 10 minút odznelo.

Mlčal aj podpredseda parlamentu Béla Bugár, ktorý poslankyňu pri jej prejave iba raz upozornil  namiesto toho, aby ochránil dôstojnosť parlamentu jej prerušením.

Zrejme je to cena za podporu kotlebovocov pri hlasovaniach o ostatných predvolebných zákonoch. Ak toto má byť ukážka spôsobu povolebnej spolupráce, tak sa máme na čo tešiť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárNatália Grausová
Firmy a inštitúcie ĽSNSNR SR Národná rada Slovenskej republiky