Real Madrid je o krok bližšie k titulu, Barca bodovala

Sergio Ramos
Zľava: Futbalista Realu Madrid Sergio Ramos vo vzdušnom súboji o loptu s Calom zo Sevilly. Foto: SITA/AP
Lionel messi

MADRID 29. apríla (WEBNOVINY) – Španielsky prvoligový futbalový klub Real Madrid je po nedeľňajšom víťaznom stretnutí 36. kola najvyššej španielskej súťaže proti FC Sevilla (3:0) opäť bližšie k titulu.

FC Barcelona za ním zaostáva o sedem bodov.

Real začal aktívnejšie a už v 19. min sa dostal do vedenia, keď si Cristiano Ronaldo zasekol v šestnástke obrancu domácich a pohodlne zakončil.

Do polčasovej prestávky sa už skóre nezmenilo, no druhý polčas patril francúzskemu útočníkovi Karimovi Benzemovi.

Ten sa presadil v 49. min, keď si ideálne nabehol po centri z pravej strany od Ángela di Maríu. Druhý gól si pripísal v 52. min podobne, keď centroval Sergio Ramos a Benzema „rybičkou“ prekonal brankára hostí Varasa.

Neúspešný semifinalista Ligy majstrov si tak pripísal na svoje konto v tejto sezóne už 32. ligové víťazstvo a v kolónke strelených gólov mu svieti už rekordných 112 gólov.

Výraznou mierou k tomu pomohla portugalská hviezda Cristiano Ronaldo, ktorý dal už svoj 43. gól v aktuálnom ročníku Primera División a celkovo 57. vo všetkých súťažiach. Ronaldo tak vyrovnal 80-ročný „svetový rekord“ hráča anglického klubu FC Everton Deana Dixieho, ktorý takisto strelil ligových 43 gólov v jednej sezóne.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 36. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:

Rayo Vallecano – FC Barcelona 0:7 (0:3)

Góly: 16. a 90. Messi, 47. a 87. Pedro Rodríguez, 26. Rober (vlastný), 39. S. Keita, 77. Thiago Alcantara

Rayo Vallecano 0-7 Barcelona – All Goals by goalsarena2012-3

Real Madrid – FC Sevilla 3:0 (1:0)

Góly: 19. Cristiano Ronaldo, 49. a 52. Benzema

Real Madrid 3-0 Sevilla – All Goals by goalsarena2012-3

Betis Sevilla – Atlético Madrid 2:2 (0:0)

Góly: 86. Pozuelo, 88. Joao Pereira – 63. Koke, 90.+ Radamel Falcao

Real Betis 2-2 Atletico Madrid by goalsarena2012-3

Málaga – Valencia 1:0 (1:0)

Gól: 27. José Camacho, ČK: 61. Feghouli (Valencia)

20. Santander 35 4 14 17 24:56 26

Výsledky nedeľňajších stretnutí 36. kola druhej najvyššej španielskej futbalovej súťaže Segunda División:

Elche – Hércules Alicante 0:3

Xerez – Recreativo Huelva 3:1