Real Madrid rozobral Celtu Vigo aj s Lobotkom poltuctom gólov, Mazáň sledoval katastrofu z lavičky

Jonny, Gareth Bale
Johny zo Celty Vigo, vľavo v súboji s Garethom Baleom z Realu Madrid počas zápasu La Ligy. 12. máj 2018 Foto: SITA/AP

MADRID 12. mája (WebNoviny.sk) – Futbalisti Realu Madrid doma deklasovali hráčov Celty Vigo 6:0 v sobotňajšom zápase 37. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Liga. „Biely balet“ rozhodol už v prvom polčase dvoma zásahmi Garetha Bala, jeden gól pridal Isco.

Po zmene strán pokračovala nočná mora Celty – presadil sa iba 19-ročný Maročan Achraf Hakimi, Sergio Gómez si strelil vlastný gól a demontáž Viga dokonal Nemec Toni Kroos. V drese hostí absolvoval celý zápas slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, jeho krajan Róbert Mazáň sledoval katastrofu svojho mužstva z lavičky náhradníkov.

V sevillskom derby remizoval domáci Betis s mestským rivalom FC 2:2. Skóre otvoril v 5. min domáci Marc Bartra. Hostia odpovedali v druhom polčase gólmi Wissama Ben Yeddera a Simona Kjaera. Domácim sa v 81. min podarilo vyrovnať, keď sa presadil Loren.

Atlético Madrid zvíťazilo nad Getafe 1:0. O jediný zásah v stretnutí sa postaral už v 8. min hosťujúci Koke.

La Liga – 37. kolo

• sobota:

San Sebastián – Leganés 3:2 (2:1)
Góly: 18. Oyarzabal, 25. Canales, 78. Willian José (z pok. kopu) – 26. Rico, 53. Guerrero

Góly: 13. a 30. Bale, 32. Isco, 52. Hakimi, 74. S. Gómez (vlastný), 81. Kroos
Stanislav Lobotka odohral celý zápas, Róbert Mazáň (obaja Celta Vigo) sedel na lavičke náhradníkov