Real Madrid s debaklom v Eibare, Dembélé sa postaral o bod pre FC Barcelona

Diego Costa
Hráč Atletica Madrid Diego Costa strieľa prvý gól do siete FC Barcelona v zápase La Ligy. 24. november 2018 Foto: SITA/AP

MADRID 24. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Barcelona remizovali s Atléticom Madrid 1:1 v sobotňajšom šlágri 13. kola najvyššej španielskej súťaže La Ligy 2018/2019. Diváci na štadióne Wanda Metropolitano sa dlho pozerali na bezgólový stav, až v 77. min udreli domáci v podobe Diega Costu po rohovom kope.

O deľbe bodov rozhodol v poslednej minúte Ousmane Dembélé, keď dostal peknú prihrávku od Lionela Messiho a strelou pomedzi nohy prekonal brankára Jana Oblaka. FC Barcelona je stále lídrom La Ligy s jednobodovým náskokom pred Atléticom Madrid. Na prvé miesto sa môže v nedeľu dostať FC Sevilla, ktorý v nedeľu privíta Valladolid.

V úvodnom sobotňajšom stretnutí futbalisti Realu Madrid nestačili na hráčov Eibaru, baskickému tímu podľahli na jeho ihrisku vysoko 0:3. Domácich nasmeroval k víťazstvu už v 16. min Gonzalo Escalante. V druhom polčase spečatili víťazstvo Eibaru Sergi Enrich a Kike. „Biely balet“ po prestávke nezaznamenal jediný strelecký pokus medzi tri žrde.

Hráči Valencie zvíťazili na vlastnom trávniku nad Rayom Vallecano 3:0. Skóre stretnutia otvoril v 35. min Santiago Mina, ktorý krátko po hodine hry zvýšil vedenie domácich. V 76. min spečatil stav stretnutia Kevin Gameiro.

La Liga – 13. kolo

• sobota

Eibar – Real Madrid 3:0 (1:0)
Góly: 16. Escalante, 52. Enrich, 57. Kike

Valencia – Rayo Vallecano 3:0 (1:0)
Góly: 35. a 61. S. Mina, 76. Gameiro, ČK: 87. Advincula (Vallecano) po druhej ŽK

Huesca – Levante 2:2 (1:1)
Góly: 23. Rivera, 52. Etxeita – 45.+ Roger Martí, 74. E. Boateng

Atlético Madrid – FC Barcelona 1:1 (0:0)
Góly: 77. Diego Costa – 90. O. Dembélé