Real Madrid zvíťazil 3:0, Atlético nebodovalo na pôde Betisu Sevilla

Karim Benzema, Real Madrid, La Liga
Karim Benzema sa so spoluhráčmi z Realu Madrid teší zo svojho gólu v sieti Alavésu počas 22. kola La Ligy, v ktorom "biely balet" na domácom trávniku hladko zvíťazil 3:0. Madrid, 3. február 2019. Foto: SITA/AP.

MADRID 3. februára (WebNoviny.sk) – Atlético Madrid nevyužilo šancu ešte viac sa priblížiť k vedúcemu tímu tabuľky FC Barcelona, keď v nedeľňajšom stretnutí 22. kola najvyššej španielskej súťaže La Ligy prehralo na pôde Betisu Sevilla najtesnejším rozdielom 0:1.

O výsledku stretnutia rozhodol premeneným pokutovým kopom zo 64. minúty Sergio Canales. Zverenci Diega Simeoneho po tomto víkende zaostávajú na 2. mieste za lídrom o 6 bodov.

Futbalisti FC Villarreal už viac ako dva mesiace nezvíťazili v ligovom stretnutí. „Žltá ponorka“ nezlomila túto negatívnu bilanciu ani v nedeľňajšom dueli 22. kola proti Espanyolu Barcelona.

Domáci viedli ešte v 75. min 2:0, ale hostia z Katalánska v záverečnej štvrťhodine dokázali vyrovnať na konečných 2:2. Ostatné ligové víťazstvo Villarrealu sa zrodilo ešte 25. novembra proti Betisu Sevilla (2:1).

Real Madrid doma jednoznačne zdolal Deportivo Aláves 3:0. Úvodný gól strelil v 30. min francúzsky zakončovateľ Karim Benzema, zvyšné dva góly pridali Vinícius Júnior v 80. min a Mariano v nadstavenom čase II. polčasu.

La Liga – 22. kolo

• výsledky nedeľňajších zápasov

Villarreal – Espanyol Barcelona 2:2 (1:0)
Góly: 37. Iborra, 64. Cazorla (z pok. kopu) – 75. Bonera (vlastný), 81. R. Rosales

Betis Sevilla – Atlético Madrid 1:0 (0:0)
Gól: 64. Canales (z pok. kopu)

Eibar – Girona 3:0 (1:0)
Góly: 46. a 57. Charles (druhý z pok. kopu), 36. Peňa

Real Madrid – Alavés 3:0 (1:0)
Góly: 30. Benzema, 80. Vinícius Júnior, 90.+ Mariano