Real nevyhral ani v druhom zápase, Barcelonu zachránil Messi

Futbal
Real Madrid Foto: SITA/AP
José Mourinho

MADRID 27. augusta (WEBNOVINY) -Úradujúci španielsky futbalový majster Real Madrid nečakane zakopol a úvod nového ročníka Primera División 2012/2013 nezastihol mužstvo v najlepšej forme, keď zo šiestich možných bodov získal len jeden.

Po remíze v úvodnom domácom zápase sezóny s Valenciou (1:1) prehral „biely balet“ v nedeľu nečakane na pôde Getafe 1:2.

Zverenci trénera Josého Mourinha v priebehu týždňa dvakrát neuspeli, pred spomenutým nedeľňajším duelom prehrali aj vo štvrtok v súboji o španielsky Superpohár s FC Barcelona 2:3.

Mourinho bol kritický

V súboji s Getafe začal Real dobre, Gonzalo Higuaín po 27 minútach hry otvoril skóre. Po polčasovej prestávke však domáci futbalisti dokázali otočiť výsledok.

Najskôr v 52. min Juan Valera vyrovnal a v 74. min Abdelaziz Barrada šokoval hostí, ktorí mali v tom čase veľký tlak, a strelil víťazný gól.

Mizériu Realu korunoval portugalský obranca Fabio Coentrao, ktorý v závere súboja videl červenú kartu.

„Getafe zvíťazilo zaslúžene. Nepodalo však žiadny oslnivý výkon a my sme hrali veľmi slabo. Z našej strany to bolo na trávniku neprijateľné. Nie som frustrovaný z výsledku, pretože ten bol úplne zaslúžený. Hnevá ma náš výkon,“ hovoril kriticky po stretnutí José Mourinho, ktorého tím má na vedúcu Barcelonu po dvoch kolách päťbodový odstup.

Real ukončil sériu 24 zápasov bez prehry v najvyššej domácej súťaži, ktorá bola jeho najdlhšou za ostatných 15 rokov. Madridský veľkoklub zároveň prehral prvý ligový zápas po vyše piatich rokoch, v ktorom viedol po prvom polčase. „Neboli sme schopní po prvom polčase v druhom súpera doraziť. Musíme sa výrazne zlepšiť. Treba byť sebakritický, tento zápas nebol z našej strany najlepší,“ priznal skúsený stredopoliar Xabi Alonso.

Barcelona prišla o kapitána

Carles Puyol

Futbalistov Barcelony zachránil v Osasune Lionel Messi, ktorý dvoma gólmi v priebehu štyroch minút zariadil pre „blaugranas“ druhé tohtosezónne víťazstvo v Primera División.

Katalánsky veľkoklub však prišiel o svojho kapitána. Carles Puyol mal opäť smolu a musí sa liečiť z ďalšieho zranenia, zlomil si lícnu kosť.

Rozsah zranenia i dĺžku liečby určia až pondelkové podrobnejšie vyšetrenia. Tridsaťštyriročná opora defenzívy Barcelony sa zranila v závere zápasu na Štadióne Reyna de Navarru po strete s Rolandom Lamahom.

Puyol dokončil duel a tešil sa so spoluhráčmi z tretieho víťazstva v súťažnom stretnutí v tejto sezóne. Okrem dvoch ligových vyhrala Barcelona aj prvý súboj o španielsky Superpohár s Realom Madrid (3:2). Odveta v súboji o prvú španielsku tohtosezónnu trofej je na programe v stredu v Madride.

Puyola v ostatných sezónach sprevádzajú časté zdravotné problémy, v uplynulom ročníku sa musel podrobiť operácií pravého kolena, pre ktorú prišiel o európsky šampionát v Poľsku a na Ukrajine.

Až šesť gólov videli diváci na štadióne Mestalla. Domáci fanúšikovia však neoslavovali víťazstvo, Valencia remizovala s Deportivom La Coruňa 3:3.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 2. kola Primera División 2012/2013:

CA Osasuna – FC Barcelona 1:2 (1:0)

Góly: 17. Llorente – 76. a 80. Messi, ČK: 79. Puňal (Osasuna)

Osasuna 1-2 Barcelona – All Goals by goalsarena2012

Getafe – Real Madrid 2:1 (0:1)

Góly: 53. Valera, 75. Barrada – 27. Higuaín, ČK: 90.+ Coentrao (Real), 9000 divákov

Getafe 2-1 Real Madrid by goalsarena2012

Granada – Sevilla 1:1 (1:1)

Góly: 36. Rico – 44. Negredo, ČK: 34. Diego López (Sevilla), 21 000 divákov

Valencia – Deportivo La Coruňa 3:3 (3:1)

Góly: 11. a 28. Soldado, 41. Feghouli – 38. a 59. Aguilar, 76. Pizzi (pok. kop), ČK: 76. Costa (Valencia)

1. FC Barcelona 2 2 0 0 7:2 6

2. Rayo Vallecano 2 2 0 0 3:1 6

3. Mallorca 2 1 1 0 3:2 4

Sevilla 2 1 1 0 3:2 4

5. Málaga 2 1 1 0 2:1 4

6. La Coruňa 2 1 1 0 5:3 4

7. Valladolid 1 1 0 0 1:0 3

8. Betis Sevilla 2 1 0 1 6:5 3