Real ukázal vôľu po víťazstve, vo Valencii rozhodol Jesé

Bez názvu

VALENCIA 23. decembra (WEBNOVINY) – Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v nedeľňajšom súboji najvyššej španielskej súťaže na pôde FC Valencia tesne 3:2 a v tabuľkovom poradí figurujú na tretej pozícii s päťbodovým mankom na vedúce duo FC Barcelona – Atlético Madrid.

„Biely balet“ v zápase dvakrát viedol po góloch Ángela Di Maríu a Cristiana Ronalda, domáci však dva razy dokázali odpovedať vyrovnávajúcimi presnými zásahmi. Rozhodujúci gól strelil osem minút pred koncom striedajúci Jesé Rodríguez.

„Bol to ťažký zápas. Myslím si, že sme hrali veľmi dobre,“ vyhlásil tréner Realu Carlo Ancelotti. „Po našom prvom góle sme sa možno mali snažiť o udržanie vysokého tempa, no mali sme vôľu zvíťaziť do poslednej minúty. Výsledok je pre nás veľmi dôležitý,“ dodal 54-ročný taliansky kormidelník madridského klubu.

Real Madrid figuruje na tretej pozícii tabuľky so ziskom 41 bodov, líder FC Barcelona a druhé Atlético Madrid majú na konte zhodne po 46 bodov.