Rebeli Irie Révoltés vystúpia v Bratislave začiatkom októbra

Bez názvu
Foto: Irie Révoltés

BRATISLAVA 18. septembra (WBN/PR) – Vystúpenie nemecko-francúzskych revolucionárov sa nezadržateľne blíži! Už 4. októbra uvidíme na pódiu bratislavského Majestic Music Clubu produkciu temperamentných Irie Révoltés, vášnivých bojovníkov za práva menšín a mier na zemi.

Okrem revolučnej agendy majú však Irie samozrejme niečo aj pre svoje apolitické publikum: skvelú hudbu a vynikajúci performance, ktorý poľahky strhne aj tých najchladnejších skeptikov. Živelná kombinácia ska, reggae, hiphopu, dubu a punku v podaní deväťčlennej kapely už mohutne roztancovala davy na koncertoch a festivaloch celého sveta. Ani u nás nehrajú Irie po prvýkrát a netrpezlivo ich tu čaká slušná fanúšikovská základňa.

VIDEO: Irie Révoltés – ALLEZ

Spolu s bandou z Irie sa na koncerte predvedú aj dvaja talentovaní pouliční muzikanti vystupujúci pod názvom Guaia Guaia. Pôvodom sú Elias Gottstein a Carl Luis Zielke zo severovýchodu Nemecka, kde sa krátko po základnej škole rozhodli vymaniť z pritesných obručí kapitalizmu a začali putovať po krajine vyzbrojení len zubnými kefkami a svojím hudobným nadaním. Premiestňovali sa na bicykloch, prespávali v opustených domoch a živili sa hudobnou produkciou v uliciach európskych miest.

VIDEO:Guaia Guaia – Alle Autos fliegen hoch

Svoju hudbu Guaia Guaia opisujú ako „trochu hiphopu, nejaké elektro, kúsok popu a štipku sociálnej kritiky“. Svojím debutovým albumom Eine Revolution ist viel zu wenig (Jedna revolúcia je príliš málo) dokázali, že aby ste svoju hudbu dostali k poslucháčom, nemusíte zapredať dušu veľkému komerčnému vydavateľstvu. Je teda jasné, že chalani z Irie a Gaia znejú nielen hudobne, ale porozumeli si aj politicky.

VIDEO: MALALATA – Grape festival 2013

Tým ale ešte žúr neskončí: o energickú afterparty sa po živom koncerte postará slovenskému publiku dobre známy Malalata Sound System – šikovná dvojica mladých DJov, ktorí vo svojich sviežich setoch umne miešajú Balkán, Mexiko, Karibik i Francúzsko. Ich hranie pravidelne podporujú aj hosťujúci saxofonista či vokalistka, a ak ste ich zažili mixovať naživo, viete, že ani noha neobsedí. Chlapci z Malalata už počas svojej kariéry pred či zaskakovali hviezdy ako Parov Stelar Band, Nouvelle Vague, Nneka či N.O.H.A., a predpovedáme im ešte veľkú budúcnosť.

Vstupenky a info: www.majestic.sk

FB event: https://www.facebook.com/events/450887578323550/?ref=ts&fref=ts

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom