Recenzia na Inca Collagen, morský kolagén potrebný pre vaše telo

Inca Collagen
Foto: Webnoviny.sk

BRATISLAVA 2. decembra 2016 (WBN/PR) – Kolagén je bielkovina, ktorá sa nachádza prakticky v celom našom tele. Najviac však ovplyvňuje stav kĺbov a vzhľad pokožky. Práve z týchto dvoch dôvodov je pre nás nevyhnutná.

Bohužiaľ, nie každý organizmus má rovnakú schopnosť tvorby kolagénu a väčšina ľudí má hladinu kolagénu pod odporúčanými hodnotami. To je vlastne aj dôvod, prečo vznikli rôzne prípravky zamerané na doplnenie kolagénu do tela. My sme sa rozhodli vyskúšať jeden konkrétny, konkrétne 100 % prírodný Inca collagen vyrábaný z rýb.

Ak premýšľate o vhodnom darčeku na Vianoce pre vašu partnerku, manželku, mamu či svokru, alebo napokon aj pre vás samotných, kolagén je veľmi zdravý, originálny a užitočný nápad. Preto odporúčame dočítať našu recenziu až do konca, dozviete sa veľa vecí, o ktorých ste doteraz určite netušili. Začnime však poporiadku.

Čo je kolagén a prečo si ho všímať

Nebudeme vás príliš nudiť teóriou, no niektoré veci by sme si mali na úvod objasniť. V prvom rade, kolagén je základný stavebný prvok v tele človeka. Je tak hlavnou organickou zložkou tzv. spojivového tkaniva, čiže šliach, väziva a kostí, ako aj nevyhnutnou súčasťou pokožky.

Kolagén možno nájsť:

 • v koži, pričom ovplyvňuje napríklad aj kvalitu pleti na tvári
 • vo vlasoch
 • v kĺboch a chrupavkách
 • v zuboch
 • v ďasnách
 • v svaloch a šľachách
 • v kostiach
 • v obaloch niektorých vnútorných orgánov

Prečo je pre nás kolagén tak dôležitý? Okrem toho, že tvorí tkanivá popísané vyššie, prispieva najmä k správnej funkčnosti pohybového aparátu, nervového systému a imunity. Okrem toho pomáha regenerácii buniek, zvyšuje vstrebávanie železa, je dôležitý pre funkčnosť krvných ciev a má zmysel aj pre činnosť krvných doštičiek pri zrážaní krvi a pre zastavenie krvácania.

Kolagén sa prirodzene vyskytuje v niektorých druhoch potravín, no priznajme si, že len málo ľudí bude meniť svoj jedálniček len kvôli tomu, aby konzumovali jedlo s dostatočným výskytom kolagénu. Existujú síce kolagénové injekcie, tablety alebo dokonca aj špeciálne kolagénové solária, ale nejde práve o najpohodlnejšie a najefektívnejšie formy.

Práve preto existujú výživové doplnky, ktoré dodajú do tela všetko potrebné v jednoduchej a efektívnej forme.Poďme sa naň pozrieť bližšie!

Inca Collagen
Foto: Webnoviny.sk Foto: Inca Collagen

Balenie a rozbaľovanie

Inca collagen je balený v elegantnej modrej škatuľke obsahujúcej 30 vrecúšok po 3 gramy. Dokopy je v jednom balení kolagénu 90 000 mg prášku. Každé vrecúško má 3 000 mg hydrolyzovaného kolagénu z morských rýb. Vrecúška sú ľahké, skladné a prakticky zabalené v zlatom obale odolnom voči okolitému prostrediu.

Vybalenie je jednoduché, stačí vám na to malý nožík alebo nožnice. Vrecúška sa veľkosťou podobajú na tie čajové, takže nebudete mať určite problém nájsť im miesto v každej domácnosti. Svojou veľkosťou nezaberú žiaden extra priestor a skladovať ich pokojne môžete v zásuvke napríklad v kuchynskej linke. Jedinou nevýhodou je, že na rozbalenie každého vrecúška treba použiť nožnice:-(

Inca Collagen
Foto: Webnoviny.sk Foto: Inca Collagen

Zloženie Inca Collagen

Poďme sa teraz pozrieť na zloženie. Zloženie Inca collagenu je 100 % prírodné a prípravok obsahuje tie najdôležitejšie typy kolagénu pre naše telo. Každé vrecúško je zložené z kolagénu typu I, kolagénu typu II a kolagénu typu III.

Ich objem ukazuje aj nasledujúca tabuľka:

Inca Collagen
Foto: Inca Collagen

Čo je ešte dôležitejšie, ide o morský kolagén, ktorý je napríklad na rozdiel od hovädzieho či bravčového účinnejší a pre telo prirodzenejší. 3 % populácie môžu mať na klasický živočíšny kolagén dokonca alergiu! Morský je biologicky pre človek dostupnejší a oveľa lepšie a rýchlejšie sa absorbuje do tela.

Má len jednu nevýhodu: je drahší. To však môže byť výhoda, pretože a ide o známku toho, že v tomto prípade máme dočinenia s produktom, ktorému ide práve o tú kvalitu.

Inca collagen je bio-aktívny prípravok. Čo to znamená? Že okrem umelej substitúcie kolagénu do tela prichádza aj k podpore prirodzenej tvorby kolagénu v organizme.

Používanie (užívanie) a odporúčané dávkovanie

Ustanovená odporúčaná denná dávka je 1 vrecúško denne. Táto dávka sa nesmie presiahnuť a záleží len na vás, kedy si ju doprajete. Aktívni ľudia a športovci užívajú kolagén večer, aby pomohli regenerácii tela v noci, no pokojne si môžete pripraviť svoj kolagénový nápoj aj k raňajkám.

Obsah vrecúška stačí rozmiešať v 200 až 300 ml tekutiny, pričom môže ísť o:

 • bežnú pitnú vodu
 • ovocný džús
 • mlieko
 • alebo iný studený nápoj

Pozor ale: nesmiete použiť grapefruitový džús.

Inca Collagen
Foto: Webnoviny.sk Foto: Inca Collagen

Čo sa týka dĺžky užívania, na úvod sa odporúča každodenné užívanie po dobu 2 mesiacov, aby bol nástup účinku čo najrýchlejší a pre telo čo najefektívnejší. Potom už je možné znížiť dávkovanie a namiešať si kolagén každý tretí deň a to po dobu nasledujúcich 3 mesiacov. Po uplynutí tejto doby je vhodné si dať prestávku na 3 mesiace a následne sa môžete vrátiť k pôvodnému dávkovaniu na úvod.

Pri akútnom nedostatku kolagénu je možné dočasne po dobu 1 týždňa zvýšiť dávkovanie na 3 vrecúška denne, ale ide o maximálnu dennú dávku a takéto dávkovanie nesmie presiahnuť 7 dní.

Kolagén sa však nesmie užívať ako náhrada rozmanitej stravy a nie je vhodný ani pre deti a tehotné ženy. Dojčenie však nie je kontraindikáciou.

Cena Inca kolagénu

Jedno balenie Inca collagenu obsahuje 30 vrecúšok, v každom vrecúšku sú 3 gramy, vydrží to jeden celý mesiac na úvod užívania a stoji to 45 €. Je to málo alebo to je veľa? To musíte posúdiť vy, ako vám tento kolagén sadne.

Treba znova spomenúť, že Inca collagen obsahuje pre telo najdôležitejšie typy kolagénu I až III.

Kolagén si môžete kúpiť napríklad v online lekárni TU – www.pilulka.sk

Naše skúsenosti a odporúčanie na záver

Svojim zložením predstavuje Inca collagen doplnok výživy so zameraním špeciálne na kolagén. Vďaka výhodnej forme, keďže sa jedná o prášok rozpustný v tekutine, nie je žiaden problém s jeho dávkovaním a užívaním kedykoľvek počas dňa.

Podobné produkty:

Zeen collagen Pure:

 • francúzky prémiový morský kolagén
 • obsahuje 30 vrecúšok, v každom vrecúšku je 6 gramov
 • dokopy je v čiernom balení je 180g kolagénu
 • každé vrecúško má hydrolyzovaný kolagén z morských rýb
 • obsahuje kolagénu typu I, kolagénu typu II a kolagénu typu III
 • cena je 49 eur

Zeen collagen zlatý:

 • francúzky prémiový morský kolagén
 • obsahuje 30 vrecúšok, v každom vrecúšku je 7,2 gramu
 • dokopy je v zlatom balení 216g
 • každé vrecúško má hydrolyzovaný kolagén z morských rýb
 • obsahuje kolagénu typu I, kolagénu typu II a kolagénu typu III + kyselinu hyaluronovú, vitamín C a zinok
 • cena je 49 eur
Zeen collagen
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom