Red Hot Chilli Peppers vydajú nezverejnené skladby

Red hot chili peppers
red hot chili peppers Foto: facebook.com

BRATISLAVA 18. júna (WEBNOVINY) – Americká formácia Red Hot Chili Peppers (RHCP) vydá počas šiestich mesiacov 18 skladieb, ktoré vznikli pri nahrávaní albumu I’m With You (2011).

V pondelok o tom informovala oficiálna webová stránka kapely redhotchilipeppers.com. Piesne sa budú dať kúpiť v digitálnej verzii a dostupné budú aj na 7-palcovej vinylovej platni.

Prvá dvojica skladieb – Strange Man a Long Progression – vyjde 14. augusta. Ďalšie dvojice budú nasledovať 11. septembra, 2. októbra, 6. novembra, 4. decembra a 18. decembra. Posledné dvojice piesní vyjdú začiatkom roka 2013. O obal vinylov sa postará kalifornský umelec Kelsey Brookes.

Red Hot Chili Peppers budú od 23. júna v Európe promovať spomenutú štúdiovku I’m With You. V rámci európskej časti šnúry sa objavia aj blízko Slovenska, napríklad 27. júla vo Varšave, 27. augusta v Prahe alebo 29. augusta v Záhrebe.

Z albumu zatiaľ vyšli single The Adventures of Rain Dance Maggie, Monarchy of Roses, Look Around a špeciálne v Brazílii pieseň Did I Let You Know. Ako ďalší singel vyjde skladba Brendan’s Death Song.

Formácia Red Hot Chili Peppers sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 1983. Preraziť sa jej podarilo v roku 1991 albumom Blood Sugar Sex Magik. Medzi jej najväčšie hity patria skladby Under the Bridge, Scar Tissue, Californication, Aeroplane, Give It Away, By the Way, Dani California či Can’t Stop.

RHCP predali na celom svete už viac ako 65 miliónov nahrávok, získali šesť cien Grammy a päť MTV Video Music Awards. Zoskupenie z Los Angeles v súčasnosti pôsobí v zostave: Anthony Kiedis (spev), Chad Smith (bicie nástroje), Josh Klinghoffer (gitara) a Michael „Flea“ Balzary (basgitara).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Red Hot Chili Peppers