Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Aliancia za rodinu odovzdala prezidentovi petíciu o gejoch
Záhrada Prezidentského paláca pred začiatkom TB Aliancie za rodinu na tému: odovzdanie petície so 400-tisíc podpismi za vypísanie referenda o ochrane rodiny. Bratislava, 27. august 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
28. augusta 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(19)

Referendum o rodine by šlo proti ústave, tvrdí líderka LGBTI

BRATISLAVA 28. augusta (SITA) – Referendum o ochrane rodiny z dielne Aliancie za rodinu je pokusom prevrátiť na hlavu základné princípy demokratickej spoločnosti, ako aj vyostriť nálady neustálym opakovaním, že len jeden typ rodiny je tým správnym.

Pre agentúru SITA to uviedla výkonná riaditeľka Queer Leaders Forum Romana Schlesinger. Ako sa uvádza v odseku 3 článku 93 Ústavy SR, “predmetom referenda nemôžu byť základné práva a slobody, dane, odvody a štátny rozpočet”, pripomenula.

Obrazom: Aliancia za rodinu odovzdala prezidentovi petíciu o gejoch

Všetky zo štyroch otázok aliancie sú podľa jej názoru nielen demagogické, ale aj formálne či obsahovo nesprávne alebo protiústavné. “Okrem toho zasahujú do práva na súkromie a do práva na rodinný život podľa článku 8 Európskeho dohovoru o ľudských právach,” vysvetlila.

Ako dodala, čisto technicky a formálne obsahujú záporné formulácie a mohli by byť pre respondentov zavádzajúce. “Pevne verím, že prezident pošle tieto nezmyselné otázky na preskúmanie Ústavnému súdu SR a ten sa jednoznačne vysloví, že k takému referendu dôjsť v žiadnom prípade nemôže,” doplnila pre agentúru SITA.

Výkonný riaditeľ Iniciatívy Inakosť Martin Macko vo všeobecnosti víta všetky iniciatívy smerujúce k zlepšeniu postavenia rodín na Slovensku. No v tomto prípade je podľa neho smutné, že táto iniciatíva, ktorá prevzala záštitu nad ochranou rodiny, neprináša žiadne riešenia na reálne, v prvom rade sociálne a ekonomické problémy, ktoré rodiny na Slovensku majú.

“Namiesto toho sa zameriava na obmedzenie práv istých skupín obyvateľstva, ktoré zároveň vyhlasuje za hrozbu pre rodiny,” vysvetlil. Ako doplnil Romanu Schlesinger, takto formulované otázky by podľa neho mohol prezident ako protiústavné odmietnuť rovno aj bez posúdenia na Ústavnom súde SR. “Je pritom úplne irelevantné, že niektoré otázky len potvrdzujú platný právny stav, ústava zakazuje akékoľvek referendum o ľudských právach,” poznamenal.

Dobrovoľníci z Aliancie za rodinu odovzdali prezidentovi Andrejovi Kiskovi viac ako 400-tisíc podpisov pod petíciou za referendum o ochrane rodiny. Od apríla podpisy zbieralo 4500 dobrovoľníkov, prišli aj hárky od Slovákov žijúcich v zahraničí.

VIAC SA DOČÍTATE V TOMTO ČLÁNKU.

Odporúčané články

Obrazom: Aliancia za rodinu dala Kiskovi petíciu o referende SaS odmieta referendum o gejoch, podporilo by neznášanlivosť

Témy

Diskusia

jojo100 Nikto nespochybňuje talentovaných gayov ktorých ste vymenovali. Ale to predsa nie je dôkaz, že gayovia a lesby sú výnimočnejší ako hetero. A že počúvame Mercuryho, dávame si buzíkom strihať vlasy, je predsa prejav tolerancie. Keby nám chýbala, už dávno by... santPedro Z pohladu práva ohladom ludských práv, podla medzinárodných dohovorov OSN a podla právnych noriem EU nemôže byt vyhlásené referendum a hlasovanie o tom, ktorá skupina obyvatelstva bude mat aký rozsah ludských práv. Z právneho pohladu je to zločin proti ludskosti... santPedro pre pseudo 1.Ja môj názor o Církvi nikomu nevnucujem, nech si každý urobí vlastný úsudok. Dôkazov a materiálov o ich činnosti je viac ako dost. Každý kontinent pocítil ich čistú lásku na vlastnej koži. 2. to je čo za výraz pseudoobhajoba? To... Pseudoargumenty Omyly. 1) Tvoj osobný názor na cirkev je irelevantný, nikoho nezaujima a nieje to argument proti zakotveni definicie rodiny v ustave. 2) čistotnosť, vzdelanie, milota tvojich priatelov homosexualov, rovnako ako ich počty tiež niesú dovod na ich pseudobhajobu pred spoločnostou,... santPedro p.s. mimochodom celú nacistickú armádu obliekol jediný a velmi talentovaný človek známi pod umeleckým menom Hugo Boss. Taktiež gey a nevadilo to ani nacistom. Na ich špinavý účel poslúžil dobre. Nebyt jeho, tak by asi velkolepé nemecko v 30 tich...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Mňamky-recepty

Byvanie je hra

DRAN.sk

NAJKY.sk

Dámskajazda

Podnikam.sk

najAPPKY.sk

Autolike.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...