Reformy majú pomáhať a nie likvidovať regióny, na Slovensku udržiavame podľa Kollára nefunkčné veci

NR SR: Rokovanie 32. schôdze
Predseda NR SR Boris Kollár. Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel

Účelom reforiem má byť pomoc ľuďom a nie likvidácia regiónov. V diskusnej relácii V politike televízie TA3 to povedal predseda parlamentu a šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár. Zároveň zdôraznil, že jeho hnutie nepodporí napríklad rušenie nemocníc, ktoré sú ziskové a nepýtajú peniaze od štátu.

„Nemôžeme robiť reformu pre reformu. Že urobíme nejakú reformu aby sme dostali prachy z Európskej únie. Toto ja odmietam,“ vyhlásil Kollar. Doplnil, že súčasná reforma nemocníc je nastavená tak, že tie, ktoré fungujú sa idú rušiť, a to, čo nefunguje sa bude udržiavať.

Reformy navrhované od stola

Aj keď ministerstvo zdravotníctva tvrdí, že nechce rušiť nemocnice, podľa predsedu parlamentu by boli mnohé plne funkčné nemocnice zmenené na „doliečováky“. Predstavitelia ministerstva totiž podľa Kollára nechodia do regiónov a reformy navrhujú „od stola“.

Podľa lídra strany Hlas-SD Petra Pellegriniho predvádza vláda v súvislosti s reformami amaterizmus v priamom prenose.

Máme tu vážnejšie problémy

„Na Slovensku sú absolútne iné vážne problémy,“ vyhlásil s tým, že koaličné spory o reformy sú „búrkou v koši“. „Nakoniec tá diskusia nie je o podstate tých reforiem, ale už je to zase tri týždne iba to, že si koalícia medzi sebou zase rieši nejakú hádku,“ povedal Pellegrini.

Doplnil, že zdravotníctvo potrebuje do budúcna zásadné zmeny. „Ale tie musia byť robené s tými, ktorých sa týkajú, to znamená s lekármi, s predstaviteľmi nemocníc, s predstaviteľmi samosprávy,“ dodal.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaSme rodina