Reggae má Snoop Dogga dostať do Rock'n'rollovej siene slávy

Snoop_Dogg
Snoop Dogg Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Americký rapper Snoop Dogg si myslí, že jeho pripravovaný reggae album s názvom Reincarnated z neho spraví skutočnú hudobnú ikonu a pomôže mu dostať sa do Rock’n’rollovej siene slávy.Štyridsaťjedenročný rapper to uviedol v rozhovore pre magazín Q.

„Na Reincarnated som nahral skladby, vďaka ktorým sa zo mňa stane skutočná hudobná ikona. Je to pre mňa naozaj dôležité. Nerobím to pre ocenenia, ale keď niečo robíte tak dlho a ste v tom dobrý, tak začnete vyhľadávať veci, ktoré vás posunú ešte ďalej. Chcem sa dostať do Rock’n’rollovej siene slávy a jediný spôsob, ako to dosiahnuť, je produkovať 25 rokov bez prestávky skvelú hudbu. Takže mi už chýbajú len dva roky. To je môj cieľ,“ vyhlásil rapper, ktorý svoj prvý reggae album vydá 23. apríla pod pseudonymom Snoop Lion.

Rodák z Long Beach ďalej vysvetlil, prečo z hip-hopu presedlal na reggae. „Prirovnal by som to k Michaelovi Jordanovi. Vyhral trikrát titul v basketbale a potom sa rozhodol, že si dá rok pauzu, aby sa venoval bejzbalu, pretože ho miluje. Bejzbal mu však vôbec nešiel a ľudia mu radili, aby sa vrátil k basketbalu. Tak si znova obliekol basketbalový dres a získal ďalšie tri tituly v rade za sebou. Ja som v štádiu, že som v rape vyhral už toľko titulov, že chcem vedieť, či dokážem uspieť aj v reggae. A ak sa mi to aj nepodarí, tak sa vždy môžem vrátiť k hip-hopu,“ dodal.

Snoop Dog – Doggy style

Snoop Dogg, vlastným menom Calvin Cordozar Broadus Jr., debutoval v roku 1993 albumom Doggystyle. Nasledovali nahrávky Tha Doggfather (1996), Da Game Is To Be Sold, Not To Be Told (1998), No Limit Top Dogg (1999), Tha Last Meal (2000), Paid Tha Cost To Be Da Boss (2002), R&G (Rhythm & Gangsta): The Masterpiece (2004), Tha Blue Carpet Treatment (2006), Ego Trippin‘ (2008), Malice N Wonderland (2009) a Doggumentary (2011).

Predvlani tiež vydal spoločný album Mac & Devin Go To High School s Wiz Khalifom, ktorý bol zároveň soundtrackom k rovnomennému filmu. V ňom obaja rapperi stvárnili hlavné úlohy. Snoop Dogg sa ako herec predstavil tiež v snímkach Training Day (2001), Starsky a Hutch (2004), Keď to rachne, zahučíme (2004) alebo Nájomníci (2005).

Rapper bol už 16-krát nominovaný na cenu Grammy, zatiaľ však ani raz neuspel.

OG Feat. Currem$y – Wiz Khalifa & Snoop Dogg

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Snoop DoggWiz Khalifa