Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvorenie autobusovej linky RegioJet z Banskej Bystrice do Bratislavy
Otvorenie novej autobusovej linky spoločnosti RegioJet na trase Banská Bystrica - Nitra - Bratislava. Banská Bystrica, 2. február 2015. Foto: SITA/Miroslava Chabadová
2. októbra 2015 Ekonomika od SITASITA Diskusia()

RegioJet čaká na licenciu pre autobusovú linku do Viedne

BRATISLAVA 4. októbra (WebNoviny.sk) – Súkromný dopravca RegioJet stále nemá licenciu na pripravovanú medzinárodnú autobusovú linku Bratislava – Viedeň.

Štart linky by mal začať v októbri

Spojenie oboch metropol však plánuje začať prevádzkovať ešte v tomto mesiaci po ukončení schvaľovacej procedúry. Ministerstvo dopravy licenciu zatiaľ nevydalo a požiadalo o vyjadrenie Spolkové ministerstvo dopravy Rakúska.

„Ministerstvo po prijatí prepracovaného cestovného poriadku od účastníka konania zaslalo prepracovaný cestovný poriadok Spolkovému ministerstvu dopravy v Rakúsku a požiadalo o stanovisko k udeleniu povolenia na tejto linke. Ministerstvo do dnešného dňa (piatok) neprijalo stanovisko k udeleniu povolenia,“ informoval agentúru SITA hovorca domáceho rezortu dopravy Martin Kóňa.

RegioJet potvrdil, že žiadosť o licenciu na medzinárodnú autobusovú linku z Bratislavy do Viedne je na finálnom overení v Rakúsku. Konečné potvrdenie z rakúskej strany spoločnosť očakáva v nasledujúcich dňoch. Ministerstvo dopravy SR podľa prepravcu už všetko zariadilo a potvrdilo.

„Predpokladáme štart linky v októbri, ihneď ako sa skončí administratívny proces. Máme pripravené autobusy, personál, zastávky a ďalšie potrebné náležitosti,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca RegioJet-u Aleš Ondrůj. Presný termín začiatku prevádzky autobusovej linky, ako aj tarify a cestovný poriadok plánuje prepravca oznámiť budúci alebo ďalší týždeň.

Slovak Lines Express prevádzuje do Viedne 23 spojov

Spoločnosti Arriva a Slovak Lines 1. októbra začali spolupracovať pri prevádzke predĺženého autobusového spojenia z Nitry cez Bratislavu a letisko Schwechat do Viedne. Dopravu cestujúcich na trase Nitra – Bratislava bude denne zabezpečovať štrnásť spojov a na trase Bratislava – Schwechat – Viedeň dvadsaťtri spojov.

Ministerstvo dopravy eviduje dve povolenia na prevádzkovanie pravidelnej autobusovej dopravy z Bratislavy do Viedne a späť. Spoločnosť Blaguss Slovakia, s. r. o. má povolenie na 28 spojov denne a rakúska spoločnosť ÖBB-Postbus GmbH na 46 spojov.

Bratislavská spoločnosť Slovak Lines Express, dcéra Slovak Lines, ako subdodávateľ rakúskeho dopravcu prevádzkuje 23 spojov z Bratislavy do Viedne.

Odporúčané články

Novú autobusovú linku do Viedne chce RegioJet čo najskôr RegioJet má opäť problém s licenciou na autobusovú linku

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...