Región Vysoké Tatry bude tohto roku žiadať dotáciu vyše milión eur

VYSOKÉ TATRY, turisti
Foto: ilustračné, SITA/Radoslav Maťaš.

BRATISLAVA 24. januára (WebNoviny.sk) – Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry bude tohto roku žiadať od Ministerstva dopravy a výstavby SR (MDV) dotáciu podľa výšky vybratej dane za rok 2016, to znamená takmer 1,1 mil. eur.

Výkonná riaditeľka organizácie Veronika Littvová o tom informovala agentúru SITA s tým, že hlavnými prioritami aj v roku 2018 bude podpora rozvoja regiónu, zvýšenie povedomia o organizácii a jej aktivitách v oblasti cestovného ruchu v regióne Vysokých Tatier.

Turistické veľtrhy

Región sa v tomto roku plánuje zúčastniť najmä na turistických veľtrhoch, ktoré podporujú aktuálnu návštevnosť regiónu, a to v Českej republike, Poľsku, Maďarsku a inde podľa štatistických prieskumov zo zimnej sezóny.

MDV vlani poskytlo organizácii Región Vysoké Tatry dotáciu vo výške 957,2 tis. eur, čo bola najvyššia suma spomedzi 40 organizácií cestovného ruchu. „Takmer celý objem dotácie sme použili na marketing a marketingové kampane, turistické informačné kancelárie, organizáciu podujatí, tatranský ľadový dom, infraštruktúru, štatistiky, prieskumy a spracovanie údajov,“ uviedla Littvová. Organizácia mala v minulom roku na svoje aktivity takmer dvojnásobnú výšku prostriedkov ako dotácia, zvyšnú časť poskytli členovia.

Ministerstvo dopravy podľa zákona o podpore cestovného ruchu z roku 2010 môže poskytnúť oblastnej organizácii cestovného ruchu dotáciu na príslušný rok v rovnakej výške, ako je hodnota jej vybratých členských príspevkov v roku, ktorý predchádza predchádzajúcemu roku. Maximálna výška dotácie je ohraničená 90 percentami súhrnnej hodnoty vybratej dane za ubytovanie vo všetkých členských obciach.

Šesť členov v organizácii

OOCR Región Vysoké Tatry vznikla v januári 2012. Podporuje, napríklad, činnosť svojich členov pri tvorbe a realizácii koncepcie rozvoja cestovného ruchu na území svojej pôsobnosti, tvorí a realizuje marketing a propagáciu cestovného ruchu doma a v zahraničí, spracúva a predkladá projekty rozvoja cestovného ruchu a zabezpečuje ich realizáciu, poskytuje svojim členom poradensko-konzultačné služby.

Organizácia má šesť členov – mestá Vysoké Tatry a Poprad, obec Štrba, Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry, Tatry mountain resorts, a. s., a Aquapark Poprad, s. r. o.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom