Registrácia strany Za slušné Slovensko sa nepáči organizátorom zhromaždení, podali podnet

Za slušné Slovensko
Účastníci a študenti z iniciatívy #niejenamtojedno sa presúvajú na zhromaždenie Za slušné Slovensko na Námestí SNP, organizovaného v súvislosti s vývojom spoločenskej situácie po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a žiadajú zásadné zmeny v polícii, aby mohli veriť vo vyšetrenie ich vraždy. Bratislava, 5. apríl 2018. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 9. apríla (WebNoviny.sk) – Organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko podali na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky podnet v súvislosti s konaním o registrácii politickej strany s názvom Za slušné Slovensko.

Snaha o založenie politickej strany s názvom Za slušné Slovensko vykazuje znaky zneužitia práva a parazitovania na slogane Za slušné Slovensko. Prípravný výbor použil organizátormi používané a verejnosťou vnímané označenie bez vedomia organizátorov. Z mediálnych vyjadrení prípravného výboru je zrejmé, že názov vníma len ako čistý marketingový nástroj, ktorý chcú zneužiť,“ uvádzajú organizátori a veria, že ministerstvo vnútra ako oprávnený orgán verejnej moci nebude celú situáciu vnímať len čisto formalisticky, ale bude sa zaoberať i otázkou posúdenia rozporu snahy o registráciu politickej strany s Ústavou SR, autorsko-právnou ochranou a dobrými mravmi.

Dištancujú sa od zneužívania názvu

V súvislosti s registráciami ochranných známok ako aj autorskoprávnou ochranou náš právny zástupca začal konania na Úrade priemyselného vlastníctva,“ píše sa v stanovisku organizátorov a dodávajú, že sa striktne dištancujú aj od ďalších zneužívaní názvu Za slušné Slovensko, a to špeciálne zo strany extrémistov a fašistov.

Rovnako oznamujú, že jediná oficiálna stránka organizátorov je stránka http://www.zaslusneslovensko.sk, kde je uvedené i oficiálne číslo transparentného účtu ako aj facebooková stránka a aktualizovaný zoznam zhromaždení. O ďalších zhromaždeniach Za slušné Slovensko, ich mieste a čase budú organizátori informovať v krátkom čase.

Chcú aktivovať hlas ľudí z ulíc

Ako sa píše na portáli www.tvnoviny.sk, bývalá hovorkyňa Ľubomíra Jahnátka Magda Želeňáková zakladá stranu Za slušné Slovensko. Vznikajúca strana vyzýva občanov, vrátane organizátorov zhromaždení, aby sa k nim pridali.

Sme otvorení možnosti, že zo strany časom, až bude dostatok slušných a odhodlaných ľudí pre politiku, odídeme. Ide nám o to, aby sme aktivovali hlas ľudí z ulíc v politike,“ vyhlasuje. Okrem Želeňákovej sú v prípravnom výbore strany Radko Olej z Košíc a Peter Hardoň z Vlkoviec.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SR