Rekordman zomrel zavesený za vlasy pri prechode cez rieku

Sailendra Nath Roy
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 30. apríla (WEBNOVINY) – Ind Sailendra Nath Roy, ktorý je zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov, utrpel infarkt, keď sa pokúšal prekonať samého seba.

Jeho cieľom bolo prejsť 180 metrov dlhé lano vedúce cez rieku Tista v Západnom Bengálsku, na ktorom bol zavesený za vlasy. Jeho kaskadérsky kúsok si prišli pozrieť stovky ľudí.

Tí boli svedkami toho, ako po zdolaní približne 90 metrov zastal, keďže sa mu vlasy zamotali do lana. „Zúfalo sa pokúšal pohnúť dopredu. Snažil sa kričať nejaké inštrukcie, no nikto mu nerozumel,“ popísal desivú situáciu fotograf Balai Sutradhar.

Štyridsaťosemročný rekordman bezmocne visel na lane natiahnutom 20 metrov nad hladinou rieky približne trištvrte hodinu. Po prevoze do nemocnice lekári skonštatovali, že utrpel ťažký infarkt. Podľa slov polície Roy na akrobatický kúsok nedostal žiadne povolenie.

Lano ponad rieku natiahol v nedeľu ráno len za pomoci priateľov. Jeden z nich pre BBC potvrdil, že Ind plánoval s adrenalínovým koníčkom prestať. Svoju ženu vraj ubezpečoval, že prechod cez rieku Tista bude jeho posledným.

Sailendra Nath Roy sa v disciplíne, ktorá sa mu stala osudnou, stal držiteľom svetového rekordu v marci 2011. Svojimi kúskami sa však zviditeľnil už predtým. V roku 2007 priviazaný vlasmi o lano „lietal“ pred televíznymi kamerami z jednej budovy na druhú. V roku 2008 zas za pomoci svojich vlasov chvíľu ťahal lokomotívu.

Informácie zverejnila webstránka www.bbc.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom