Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rekreacne poukazy doxx zamestnanec_online.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: DOXX

Rekreačné poukazy – ako ich jednoducho a pohodlne využiť

BRATISLAVA 6. februára 2019 (WBN/PR) – Rekreačné poukazy, ako elektronická forma príspevku na rekreáciu na území SR, sú od začiatku januára 2019 realitou.

Po schválení zákona, ktorý upravuje rekreačné poukazy, sme začali dostávať otázky k ich fungovaniu od zamestnávateľov, ktorým dodávame iné zamestnanecké benefity (stravovanie, stravovacie karty, benefitný systém, pitný režim a ďalšie).

Zamestnávatelia majú záujem o rekreačné poukazy, pretože v elektronickej forme ich v zmysle legislatívy oslobodzujú nielen od daní, ale aj od dokladovania účelovosti a od celkovej papierovej administratívy.

Otázky našich klientov sa prirodzene týkali toho, ako im vieme pomôcť s rekreačnými poukazmi, keďže s nimi chcú mať minimálnu prácnosť.  Automaticky sme začali pripravovať  riešenia pre rekreačné poukazy. Karta DOXX, na ktorú sme doposiaľ nabíjali zamestnancom elektronické stravné lístky a elektronické darčekové benefitné poukážky, prináša od januára 2019 novinku –  nabitie spomínaných rekreačných poukazov.  Ich najväčšou výhodou je, že zamestnávatelia a zamestnanci nemusia kontrolovať účelovosť použitia príspevku na rekreáciu.

Zamestnávateľom preto odporúčame riešiť rekreačné poukazy formou Kariet DOXX. Tie zamestnávateľ poskytne všetkým zamestnancom, ktorí majú v daný rok nárok na príspevok na rekreáciu. Až keď zamestnanec o rekreačný poukaz požiada, tak mu je nabitá časť aj za zamestnávateľa. Online žiadanku sme pripravili na žiadosť zamestnávateľov, ktorí už v decembri avizovali, že nechcú mať zbytočnú administratívu s rekreačnými poukazmi. Takto všetko pre zamestnávateľa a zamestnanca funguje online a automatizovane. Zamestnávateľ určuje zamestnancovi vopred, akou formou bude zamestnanec prispievať na rekreačný poukaz: buď zrážkami zo mzdy alebo príspevkom zamestnanca vo forme úhrady. Táto možnosť sa zobrazí zamestnancovi priamo v online žiadanke. Po úspešnej žiadosti zamestnanec môže využívať rekreačný poukaz na Karte DOXX.

Doxx stravne listky online ziadost.jpg
Foto: DOXX

Karta DOXX je šikovná. Môže byť nosičom viacerých zamestnaneckých výhod a pri platení na POS termináli sama rozozná, za čo zamestnanec platí. Či uhrádza obed elektronickými stravnými lístkami alebo platí za ubytovanie rekreačným poukazom. Navyše naše karty DOXX vie zamestnávateľ použiť aj na evidenciu dochádzky a na ďalšie benefity pre svojich zamestnancov. Takže vieme ponúknuť šikovné riešenie státisícom zamestnancov, ktorých obsluhujeme dnes so stravovaním. Zamestnávatelia by mali k tejto téme pristupovať zodpovedne a hľadať to najvhodnejšie riešenie vhodné pre seba a svojich zamestnancov.

Pre ubytovacie zariadenia

Veľkí zamestnávatelia preferujú pri rekreačných poukazoch naše jednoduché riešenia bez kontroly faktúr. Preto od nás žiadajú zabezpečiť potrebné produkty, služby a akceptačnú sieť ubytovacích zariadení. Rozvíjaním tohto systému prepájame zamestnávateľov a zariadenia.

Našou prvoradou úlohou je pomôcť hotelom a ubytovacím zariadeniam, ktoré majú záujem prijímať rekreačné poukazy v elektronickej forme.

Hotelom a ubytovacím zariadeniam ponúkame v rámci spolupráce marketingovú podporu a viaceré riešenia, aby dokázali jednoducho a bez zbytočných nákladov akceptovať rekreačné poukazy na kartách:

  1. online zazmluvňovanie, ktoré je možné urobiť pohodlne a kedykoľvek,
  2. online prijímanie rekreačných poukazov vo viacerých technických riešeniach,
  3. kompletné zabezpečenie automatického zúčtovania rekreačných poukazov,
  4. doklady a prehľad (štatistiky) zrealizovaných transakcií rekreačným poukazom,
  5. platobné terminály vo fyzickej či virtuálnej podobe.
Doxx stravne listky vyber pobytu.jpg
Foto: DOXX

Viac o rekreačných poukazoch nájdete na www.rekre.sk.

Odporúčané články

V Slovenskej pošte majú príplatky nad rámec zákonníka práce, mesačne to je spolu zhruba 55-tisíc eur Univerzita Konštantína Filozofa prijala úsporné opatrenia, dôvodom sú aj rekreačné poukazy

Neprehliadnite

Foto: Slovensko zasiahol intenzívny dážď, hasiči pomáhali aj s odstraňovaním spadnutých stromov Volebná kampaň pred voľbami do Európskeho parlamentu sa skončila, začalo sa moratórium Ako ovplyvnia americké opatrenia proti firme Huawei ponuku slovenských operátorov? Každý okres by mohol mať v parlamente svojho poslanca, ale musel by sa zmeniť volebný systém Michal sa manželke vyhrážal bitkou aj vyhodením z okna, zabarikádovala sa s deťmi v izbe Starostovia a primátori zvolili nového predsedu ZMOS, na poste nahradí Michala Sýkoru Hladina Dunaja na Slovensku už nestúpa, ale vo viacerých okresoch stále hrozia povodne Pôjdu študenti voliť? O Európskom parlamente sa dozvedajú aj z diskusných fór (podcast)

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.