Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kurilovska kalinak
Zľava: Rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia Kurilovská a minister vnútra Robert Kaliňák počas inaugurácie rektorky a oficiálneho otvorenia akademického roka 2014/2015. Bratislava, 29. september 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
29. septembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Rektorku policajnej akadémie inaugurovali, predstavila vízie

BRATISLAVA 29. septembra (WEBNOVINY) – Na Policajnej akadémii v Bratislave v pondelok slávnostne inaugurovali novú rektorku školy Luciu Kurilovskú. Z rúk ministra vnútra Roberta Kaliňáka si prevzala reťaz.

Tá je aj symbolom puta, ktoré ju teraz s akadémiou spája. V príhovore poďakovala za dôveru a trpezlivosť a vyhlásila, že je hrdá na to, že je rektorka tejto jedinej a jedinečnej školy. „Všetkými silami sa budem snažiť naplniť očakávania,“ povedala.

Bývalý rektor skončil po korupčnej kauze

Nová rektorka chce „pokračovať v tom úžasnom, čo je začaté“ a zároveň zaviesť nové predmety, študijné odbory a inovatívnu výučbu. Chce, aby všetci, čo skončia štúdium na Policajnej akadémii „boli pripravení do praxe a prax po nich bažila“. Minister Kaliňák v príhovore uviedol, že ho teší, že na akadémii po mesiacoch komplikovaného obdobia je kompletné vedenie a verí, že s Kurilovskou príde do akadémie nový vietor. Slávnostnou inauguráciou sa zároveň začal na akadémii aj nový školský rok 2014/2015.

Kurilovskú za rektorku vymenoval prezident Andrej Kiska 27. augusta. Návrh na jej vymenovanie dal minister vnútra Kaliňák, bola jeho jedinou kandidátkou. Bývalého rektora Václava K. odvolal prezident Ivan Gašparovič v lete 2012 po korupčnej afére na akadémii, teraz čelí obžalobe na Špecializovanom trestnom súde. Policajná akadémia odvtedy nového rektora nedostala, školu viedol dočasne Štefan Kočan.

Kurilovská radila ministrovi

Nová rektorka pochádza z Popradu. Právo vyštudovala na Univerzite Komenského v Bratislave. Dosiaľ pôsobila na Ministerstve spravodlivosti SR na pozícii poradkyne ministra. Pôsobila aj v Ústave štátu a práva Slovenskej akadémie vied a bola vedúcou odboru trestného práva procesného na Univerzite Komenského.

Akadémia Policajného zboru v Bratislave je štátna vysoká škola univerzitného typu, zabezpečujúca vzdelávanie a výchovu najmä príslušníkov Policajného zboru a ďalších bezpečnostných služieb. Svoju činnosť začala otvorením akademického roka 1992/93 dňa 1. októbra 1992. V tomto akademickom roku vo všetkých odboroch a formách štúdia na nej bude študovať do 1500 študentov.

Odporúčané články

Nová rektorka chce na policajnej akadémii aj viac streľby Policajná akadémia bude mať novú rektorku, vymenuje ju Kiska

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...