Remišová kritizuje Kolíkovú za odvolanie Luciaka, hovorí o intrigách a neférových praktikách

Veronika Remišová, Mária Kolíková
Zľava: Ministerky Veronika Remišová a Mária Kolíková (obe Za ľudí) počas rokovania 23. schôdze vlády SR. Bratislava, 21. júl 2021. Foto: SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 21. júla, 14:17

Vláda SR v stredu odvolala Michala Luciaka (Za ľudí) z postu štátneho tajomníka na ministerstve spravodlivosti. Vyhovela tak návrhu ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí).

Luciak bude poslanec parlamentu

Kolíková ešte minulý týždeň pripustila, že Luciak by sa mohol vrátiť do Národnej rady SR ako poslanec. Podľa medializovaných informácií je vnímaný ako člen Kolíkovej „krídla“ v strane Za ľudí a kritik šéfky strany Veroniky Remišovej.

Tá v reakcii na to počas stredajšieho rokovania vlády povedala, že ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) dehonestuje dôležité štátne funkcie.

„Odvolaním Michala Luciaka z funkcie štátneho tajomníka sleduje Mária Kolíková ciele, ktoré nemajú nič spoločné s hodnotami strany Za ľudí. Cieľom jej skupiny totiž je, aby z parlamentu ,vyhodili´ Vieru Leščákovú, ktorá je náhradníčkou za Michala Luciaka,“ myslí si Remišová.

Remišovej výzva Kolíkovej

Luciak sa totiž po konci vo funkcii štátneho tajomníka vráti do Národnej rady SR ako poslanec.

„Hádam sa nespokojná časť strany nezníži k tomu, aby sa ,zbavili´ aj Jany Žitňanskej z postu predsedníčky poslaneckého klubu Za ľudí. Takéto praktiky považujem za neakceptovateľné, zbytočné, neférové a občanom Slovenska neprinesú vôbec nič,“ uviedla líderka Za ľudí.

Skupinu Márie Kolíkovej preto vyzvala, aby prestali škodiť strane Za ľudí alebo sa radšej so stranou rozlúčili. „Týmito straníckymi intrigami totiž destabilizujú stranu a v konečnom dôsledku aj vládnu koalíciu,“ dodala s tým, že o vzniknutej situácii bude rokovať aj Predsedníctvo Za ľudí.

Žitňanská možno nahradí Šeligu

Kolíková by bola rada, keby táto debata prebiehala v orgánoch strany a nikto nikoho nevyzýval na odchod zo strany.

Potvrdila, že odvolanie Luciaka z funkcie malo za cieľ posilniť jej legitimitu v NR SR. Zároveň navrhuje, aby bola Žitňanská kandidátkou na funkciu podpredsedníčky parlamentu, ktorú predtým zastával Juraj Šeliga a tento post stále patrí strane Za ľudí.

„Bola by som rada, ak by tento návrh prijala aj pani Remišová a zhodla sa na ňom tiež koalícia,“ doplnila ministerka spravodlivosti s tým, že so Žitňanskou sa ešte na túto tému nerozprávala.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana ŽitňanskáMária KolíkováMichal LuciakVeronika RemišováViera Leščáková
Firmy a inštitúcie MS Ministerstvo spravodlivosti SRNárodná rada SRVláda SRZa ľudí