Veronika Remišová nebude kandidovať na prezidentku, svoje rozhodnutie zdôvodnila

Veronika Remišová
Poslankyňa za hnutie OĽaNO Veronika Remišová Foto: SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 17. januára (WebNoviny.sk) – Predsedníčka poslaneckého klubu opozičnej strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Veronika Remišová sa nebude v prezidentských voľbách uchádzať o post prezidentky Slovenskej republiky. Vyhlásila to na štvrtkovej tlačovej besede.

„V týchto voľbách kandidovať nebudem,“ uviedla s tým, že keď sa vrátila na Slovensko a vstúpila do politiky, tak práve preto, aby Slovensko bola krajina bez korupcie, kde právo a spravodlivosť platia pre všetkých rovnako, aby SR bola krajina, kde ľudia za svoje dane dostanú adekvátne služby.

Právomoci prezidenta

Podľa Remišovej prezident nemôže zabezpečiť ani výkon spravodlivosti, ani lepšie fungovanie štátu, ani potláčať korupciu.

„Nemá na to právomoci, toto môžeme dosiahnuť len v parlamentných voľbách s novou nastolenou vládou,“ povedala.

Stanovisko je konečné

Remišová si zároveň si váži podporu občanov a záleží jej na Slovensku. „Cieľom je spravodlivé prosperujúce Slovensko,“ uzavrela s tým, že jej stanovisko je konečné.

OĽaNO podľa nej chce spájať a nie rozdeľovať. Remišová neuviedla, či v prípade, ak sa trojica kandidátov Róbert Mistrík, Zuzana Čaputová a František Mikloško nedohodne na spoločnom kandidátovi, postaví OĽaNO svojho kandidáta.

Podľa Remišovej je v záujme hnutia, aby sa trojica dohodla na jednom kandidátovi, ktorého potom OĽaNO podporí.

Prezidentské voľby 2019 na Slovensku

Prvé kolo prezidentských volieb sa uskutoční 16. marca. Ak ani jeden z kandidátov na prezidenta nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov oprávnených voličov, druhé kolo volieb hlavy štátu bude v sobotu 30. marca 2019. Súčasný prezident Andrej Kiska je vo funkcii do polovice júna 2019.

Spomedzi doteraz známych kandidátov má podporu strán SaS a Spolu vedec Róbert Mistrík, Sme rodina postavila do súboja Milana Krajniaka, o post má záujem aj predseda Ľudovej strany Naše Slovensko Marian Kotleba. Spomedzi koaličných strán je známy iba kandidát Mosta-Híd Béla Bugár.

Pri Smere sa spomína eurokomisár Maroš Šefčovič. Kandidovať sa chystajú aj advokátka Zuzana Čaputová (Progresívne Slovensko), sudca Štefan Harabin, občiansky kandidát Radovan Znášik, analytici Juraj Zábojník a Eduard Chmelár, Róbert Švec zo Slovenského hnutia obrody aj podnikateľka Bohumila Tauchmanová.

Kandidatúru ohlásila riaditeľka módnej televízie Gabriela Drobová. Pôvodne bol medzi možnými kandidátmi i svedok únosu Michala Kováča ml. Oskar Fegyveres, ktorý sa však v novembri vzdal v prospech Františka Mikloška.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaBéla BugárEduard ChmelárFrantišek MikloškoGabriela DrobováJuraj ZábojníkMarian KotlebaMaroš ŠefčovičOskar FegyveresRadovan ZnášikRobert MistríkRóbert ŠvecŠtefan HarabinVeronika RemišováZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti