Remišová o návrate do OĽaNO neuvažuje, Matovičove slová vníma len ako kolegiálnu podporu

Veronika Remišová
Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová. Foto: SITA/Branislav Bibel

O návrate do hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová neuvažuje. Médiám to povedala po stredajšom rokovaní vlády s tým, že sa plánuje venovať práci v strane Za ľudí.

Reagovala tak na stredajšie vyjadrenie ministra financií a predsedu hnutia OĽaNO Igora Matoviča, ktorý povedal, že Remišová nikdy reálne z hnutia OĽaNO nevystúpila. „Zo strany pána Matoviča to vnímam ako kolegiálne vyjadrenie k situácii, v ktorej sa momentálne strana Za ľudí nachádza,“ dodala Remišová.

Nespokojné krídlo Za ľudí okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej v stredu oznámilo, že opúšťa stranu Za ľudí a vstupuje do poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS).

Zo strany Za ľudí okrem ministerky Kolíkovej vystupujú aj poslanci parlamentu Vladimír Ledecký, Tomáš Lehotský, Marek Hattas, Michal Luciak, Vladimíra Marcinková a Ján Benčík, ktorý nie je členom Za ľudí, iba za ňu kandidoval v parlamentných voľbách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičJán BenčíkMarek HattasMária KolíkováMichal LuciakTomáš LehotskýVeronika RemišováVladimír LedeckýVladimíra Marcinková
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiZa ľudí