Remišová sa podľa Marosza stala v politike profesionálkou pripravenou byť napríklad aj premiérkou

Veronika Remišová, Andrej Kiska
Členka strany Za ľudí Veronika Remišová a bývalý prezident SR a líder strany Andrej Kiska. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová

Odídené poslankyne z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) mali a stále majú čo ponúknuť v prospech dobrých riešení v rôznych oblastiach. Myslí si to poslanec NR SR za OĽaNO Ján Marosz.

„Rodinná politika bude naďalej prednosťou Anny Verešovej, starostlivosť o odkázaných a slabých sa bude spájať s menom Sone Gaborčákovej a boj za zlepšenie podmienok zdravotných sestier ostane spojený s Elenou Červeňákovou. Veronika Remišová sa stala aj vďaka systému OĽaNO ´nových tvárí´ v politike profesionálkou, pripravenou byť napríklad aj premiérkou,“ píše poslanec na Facebooku.

Marosz nesúhlasí s názorom Matoviča

Podľa Marosza sa Verešová i Remišová opätovne na poslaneckých kluboch snažili o rozšírenie pôsobenia hnutia v regiónoch, definovanie pravidiel a organizácie, ako aj o jeho otvorenosť pre viacerých členov.

„Ak teda odišli z hnutia, lebo nedostávali dostatočnú odpoveď na tieto požiadavky, neznamená to, že nemakali, nemali šancu sa prekrúžkovať a pod. V tomto názore sa s predsedom Igorom Matovičom nezhodnem. Nepamätám si z rokovania klubov očierňovanie hnutia z ich strany alebo sebavykresľovanie v lepšom svetle zo strany Veroniky Remišovej,“ dodáva na sociálnej sieti. Verí, že „odídené kolegyne, kdekoľvek skončia, sú zárukou kvalitnej politiky v prospech občanov“.

Odídenci budú v parlamente nezaradení

Marosz okrem iného napísal, že predseda OĽaNO Igor Matovič 8. novembra 2017 v médiách uviedol, že politická strana môže byť o to silnejšia, čím viac má lídrov. „Mojím cieľom bolo posunúť Veroniku Remišovú dopredu, pretože je podľa mňa úkaz na slovenskej politickej scéne. Myslím si, že je to budúca premiérka,“ uviedol vtedy Matovič.

Marosz je presvedčený, že napriek odlišným postojom k štýlu robenia politiky Igora Matoviča si svoju poslaneckú prácu odídené poslankyne vykonávali a vykonávajú zodpovedne a vzorne.

Poslanci NR SR Elena Červeňáková, Soňa Gaborčáková, Jozef Lukáč, Veronika Remišová a Anna Verešová 18. júna oznámili, že v parlamentných voľbách 2020 nebudú kandidovať za hnutie OĽaNO. „Hoci sme neboli členmi hnutia OĽaNO, práci pre hnutie sme venovali všetku energiu. K nášmu rozhodnutiu prispeli viaceré dôvody,“ uviedla vtedy Veronika Remišová. Pätica poslancov zároveň opúšťa poslanecký klub hnutia a v parlamente budú pôsobiť ako nezaradení.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján MaroszVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti