Remišovej úrad chce definovať nové pravidlá podpory regiónov, dôležitá je vzájomná spolupráca

Veronika Remišová
Podpredsedníčka vlády SR pre investície a informatizáciu Veronika Remišová. Foto: FB Veronika Remišová, www.facebook.com

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu chce definovať nové pravidlá pre regionálnu podporu.

Regionálny rozvoj sa nemôže robiť z Bratislavy

„Aby mal regionálny rozvoj silnú koncepciu a venovali sme sa mu systémovo a nie tak, ako tomu bolo doteraz,“ uviedla pri návšteve Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) podpredsedníčka vlády SR pre investície a informatizáciu Veronika Remišová. Postupne chce pritom navštíviť všetky regióny s dôrazom na menej rozvinuté okresy.

“Regionálny rozvoj sa nemôže robiť od stola z Bratislavy, ale vo vzájomnej spolupráci s regiónmi, pretože len ľudia v regiónoch vedia, čo ich najviac trápi. Našou úlohou je pomôcť im tieto problémy vyriešiť,“ myslí si vicepremiérka.

Pomoc a podpora pre mestá a obce

Podpredsedníčka vlády chce v rámci eurofondov zadefinovať koncepciu podpory miest a obcí tak, aby z nich bolo možné čo najlepšie pomáhať regiónom, mestám a obciam pripravovať dobré a kvalitné projekty.

„Chceme byť partnerom pre všetkých aktérov v regióne. Chceme, aby mali ľudia lepšie pracovné miesta, lepšie platené miesta a aby mali vysokú kvalitu života,“ povedala Remišová.

Prioritou je aktuálne príprava nového programového obdobia a najmä to, akým spôsobom bude regionálny rozvoj fungovať, ako by mal byť podporovaný, pričom musia byť presne stanovené kritériá, aby mohol z dotácií profitovať každý jeden región.

Predseda BBSK Ján Lunter ocenil, že vicepremiérka prichádza so systematickým prístupom a chce koncentrovať regionálny rozvoj pod jednu strechu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján LunterVeronika Remišová