Reprezentančé tímy okrem K1 mužov sú už kompletné

Alexander Slafkovský
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

ČUNOVO 28. apríla (WEBNOVINY) – V troch zo štyroch kategórií je už o víťazoch internej kvalifikácie vodných slalomárov do slovenských reprezentačných družstiev rozhodnuté.

Po tretích pretekoch štvordielneho seriálu, ktoré sa uskutočnili v sobotu v Areáli vodných športov Divoká voda v Čunove, sú známi postupujúci v oboch kanoistických kategóriách a v K1 žien.

V C1 mužov potvrdil rolu favorita Alexander Slafkovský a pridá sa k už istým členom tímu Michalovi Martikánovi a Matejovi Beňušovi. Dana Mannová skompletizuje družstvo kajakárok, v ktorom už majú miesto zabezpečené Elena Kaliská a Jana Dukátová.

V C2 doplnia trojčlenný tím posádky Ladislav a Peter Škantárovci a Tomáš Kučera s Jánom Bátikom, súrodenci Pavol a Peter Hochschornerovci majú už vo vrecku nielen miesto v tíme, ale aj miestenku na OH do Londýna.

Otvorená situácia ostáva v kategórii K1. Tam sa bojuje o všetky tri miesta. Víťaz úvodných dvoch kvalifikačných pretekov Martin Halčin v sobotu v Čunove neuspel a nebol ani v bodujúcej najlepšej šestici.

Ostal na čele poradia nominačného seriálu, ale miesto ešte nemá isté. Záverečné preteky seriálu sú na programe v nedeľu opäť v Čunove.

Výsledky – 3. kolo Slovenského pohára:

C1 muži: 1. Alexander Slafkovský (Dukla Liptovský Mikuláš) 101,40 (2), 2. Matej Beňuš (ŠKP Bratislava) 101,82 (0), 3. Michal Martikán (Dukla Liptovský Mikuáláš) 105,54 (2)

K1 ženy: 1. Dana Mannová (ŠKP Bratislava) 107,98 (2), 2. Jana Dukátová (SR) 110,66 (2), 3. Corrina Kuhnleová (Rak.) 111,48 (4)

C2 muži: 1. Ladislav Škantár, Peter Škantár (ŠKP Bratislava) 107,22 (0), 2. Anton Ušakov, Arťom Ušakov (Rus.) 124,06 (0), 3. Patrik Gajarský, Miroslav Matejka (Dukla Liptovský Mikuláš) 125,30 (2)

K1 muži: 1. Ján Šajbidor (Dukla Liptovský Mikuláš) 100,18 (0), 2. Tomáš Mráz (Dukla Liptovský Mikuláš) 100,92 (0), 3. Marcel Potočný (ŠKP Bratislava) 100,99 (0)

C1 ženy: 1. Katarína Macová (ŠKP Bratislava) 137,51 (2), 2. Viktoria Wolffhardtová (Rak.) 142,27 (4), 3. Alexandra Ľašinová (Rus.) 168,61 (4)

Výsledky tretích interných nominačných pretekov do reprezentačných družstiev:

C1 muži: 1. Alexander Slafkovský (Dukla Liptovský Mikuláš) 101,40 (2), 2. Karol Rozmuš (ŠKP Bratislava) 107,79 (0), 3. Jerguš Baďura (ŠKP Bratislava) 109,76 (0), 4. Martin Mračna (Dukla Liptovský Mikuláš) 115,46 (2), 5. Patrik Gajarský (Dukla Liptovský Mikuláš) 115,81 (4), 6. Marko Gurecka (Dukla Liptovský Mikuláš) 121,39 (4)

K1 ženy: 1. Dana Mannová (ŠKP Bratislava) 107,98 (2), 2. Kristína Nevařilová (ŠKP Bratislava) 121,70 (4), 3. Kristína Zárubová (Dukla Liptovský Mikuláš) 136,31 (4), 4. Eva Hrivíková (ŽKV Žilina) 137,48 (2), 5. Miroslava Sojková (ŠKP Bratislava) 139,39 (4), 6. Viktória Orokocká (ŠKP Bratislava) 145,40 (4)

C2 muži: 1. Ladislav Škantár, Peter Škantár (ŠKP Bratislava) 107,22 (0), 2. Tomáš Kučera, Ján Bátik (Dukla Liptovský Mikuláš) 113,98 (0), 3. Patrik Gajarský, Miroslav Matejka (Dukla Liptovský Mikuláš) 125,30 (2), 4. Juraj Skákala, Matúš Gewissler (ŠKP Bratislava) 137,73 (4), 5. Matúš Daněk, Radoslav Osadský (ŠKP Dolný Kubín) 143,75 (4), 6. Martin Šimičák, Jakub Skubík (KTK Liptovský Mikuláš) 154,75 (6)

K1 muži: 1. Ján Šajbidor (Dukla Liptovský Mikuláš) 100,18 (0), 2. Tomáš Mráz (Dukla Liptovský Mikuláš) 100,92 (0), 3. Ján Janček (ŠKP Dolný Kubín 100,95 (0), 4. Marcel Potočný (ŠKP Bratislava) 100,99 (0), 5. Peter Cibák (KTK Liptovský Mikuláš) 101,21 (0), 6. Jakub Grigar (KTK Liptovský Mikuláš) 101,69 (0)

Poradie v internej kvalifikácii do reprezentačných tímov SR po druhých pretekoch (zo štyroch naplánovaných):

C1 muži (jeden postupujúci): 1. Alexander Slafkovský (Dukla Liptovský Mikuláš) 21 bodov – už isté víťazstvo, 2. Karol Rozmuš (ŠKP Bratislava) 14, 3. Patrik Gajarský (Dukla Liptovský Mikuláš) 11, 4. Jerguš Baďura (ŠKP Bratislava) 10, 5. Martin Jašek (Dukla Liptovský Mikuláš) a Martin Mračna (Dukla Liptovský Mikuláš) obaja po 3, 7. Jakub Lüley (ŠKP Bratislava) 2, 8. 7. Miroslav Matejka (Dukla Liptovský Mikuláš) a Marko Gurecka (Dukla Liptovský Mikuláš) obaja po 1

K1 ženy (jedna postupujúca): 1. Dana Mannová (ŠKP Bratislava) 21 – už isté víťazstvo, 2. Kristína Nevařilová (ŠKP Bratislava) 15, 3. Kristína Zárubová (Dukla Liptovský Mikuláš) 12, 4. Eva Hrivíková (ZKV Žilina) 6, 5. Monika Mitašíková (ŽKV Žilina) 5, 6. Miroslava Sojková (ŠKP Bratislava) 3, 7. Paulína Matulániová (KTK Liptovský Mikuláš) 2, 8. Katarína Kopúnová (ŠKP Bratislava) a Viktória Orokocká obe po 1

C2 (dve postupujúce posádky): 1. Ladislav Škantár, Peter Škantár (ŠKP Bratislava) 19, 2. Tomáš Kučera, Ján Bátik (Dukla Liptovský Mikuláš) 17 – už isté miesto v reprezentácii, 3. Patrik Gajarský, Miroslav Matejka (Dukla Liptovský Mikuláš) 12, 4. Juraj Skákala, Matúš Gewissler (ŠKP Bratislava) 9, 5. Matúš Daněk, Radoslav Osadský (ŠKP Dolný Kubín) 5, 6. Igor Michalovič, Jakub Tomko (Dukla Liptovský Mikuláš) 3, 7. Martin Šimičák, Jakub Skubík (KTK Liptovský Mikuláš) 1

K1 muži (traja postupujúci): 1. Martin Halčin (Dukla Liptovský Mikuláš) 14, 2. Peter Cibák (KTK Liptovský Mikuláš) a Ján Šajbidor (Dukla Liptovský Mikuláš) obaja po 10, 4. Kamil Kaniščák (ŠKP Bratislava), Jakub Grigar (Dukla Liptovský Mikuláš) a Tomáš Mráz (Dukla Liptovský Mikuláš) všetci po 7, 7. Marcel Potočný (ŠKP Bratislava) 6, 8. Ján Janček (ŠKP Dolný Kubín) 5

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander SlafkovskýDana MannováElena KaliskáJakub GrigarJán BátikJán ŠajbidorJana DukátováKatarína MacováLadislav ŠkantárMartin HalčinMatej BeňušMichal MartikánPeter Škantár