Revúcke bryndzové halušky budú v znamení súťaží

Bryndzove halusky
Foto: SITA/Lukáš Macek

LIPTOVSKÉ REVÚCE 2. augusta (WEBNOVINY) – Pätnásty ročník Revúckych bryndzových halušiek bude plný súťaží pre deti a dospelých.

O podujatí, ktoré sa uskutoční v sobotu 3. augusta na futbalovom ihrisku v Strednej Revúcej v okrese Ružomberok, to povedal organizátor Pavol Baštigál.

„Ide predovšetkým o súťaž štvorčlenných družstiev vo varení a jedení bryndzových halušiek. Program sa začína o 9:30 prezentáciou súťažných družstiev. Ďalej budú súťaže v jedení halušiek pre deti, v pílení dreva, či o najlepší kapustový koláč-meteník,“ poznamenal.

Sprievodným programom je ukážka tradičnej výroby ovčieho syra a výrobkov ako aj prezentácia rôznych remeselníkov a atrakcie pre deti. „Ružomberskí modelári nám prídu ukázať svoje výtvory. Pre návštevníkov je pripravená možnosť prehliadky okolitých fatranských dolín na koči zapriahnutom za koňmi,“ vymenoval. Nebudú chýbať vystúpenia folklórnych skupín, Ploštín Punku, vatra, či ohňostroj. Vstupné je 1,50 eur. „V cene je zahrnutý aj lístok do tomboly, ktorá je v tomto roku naozaj bohatá. Prvou cenou je napríklad plazmový televízor,“ dodal Baštigál. Parkovanie je zabezpečené v okolí areálu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom