Režisér Ang Lee dostane Cenu Harolda Lloyda

Ang, lee
Režisér Ang Lee. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) – Taiwansko-americký režisér Ang Lee dostane od predstaviteľov International 3D Society Cenu Harolda Lloyda. Päťdesiatosemročný filmár si ocenenie prevezme 6. februára v Beverly Hills na udeľovaní Creative Arts Awards.

„Harold Lloyd bol celoživotným zástancom 3D filmov, ale technológie dostupné počas jeho života mu neumožnili tento sen zrealizovať. Podobne ako predchádzajúci držitelia tejto ceny, James Cameron a Martin Scorsese, aj Ang Lee tento sen uskutočnil a odviedol úžasnú umeleckú prácu vo svojom najnovšom filme Pí a jeho život,“ uviedol prezident International 3D Society Jim Chabin.

Ang Lee získal Oscara v kategórii Najlepšia réžia za film Skrotená hora (2005). Na toto prestížne ocenenie ho v kategóriách Najlepšia réžia a Najlepší film nominovali aj za snímku Tiger a drak (2000).

Na konte má aj filmy ako Rozum a cit (1995), Ľadová búrka (1997), Jazda s diablom (1999), Hulk (2003), Túžba, opatrnosť (2007) alebo Zažiť Woodstock (2009). Spomínaná snímka Pí a jeho život (2012), ktorá je adaptáciou románu Yanna Martela oceneného Man Booker Prize, sa do slovenských kín dostane 20. decembra.

Trailer: Life of Pi

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ang LeeJames CameronMartin Scorsese