Režisér Ang Lee získa Filmmaker Award strihačov zvuku

Život Pi
Ukážka z filmu Život Pi, ktorý režíroval Ang Lee Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 27. novembra (WEBNOVINY) – Uznávaný režisér Ang Lee dostane na 60. ročníku Golden Reel Awards Filmmaker Award od strihačov zvuku združených v organizácii Motion Picture Sound Editors (MPSE).

Cenu si preberie 17. februára na ceremoniáli v losangeleskom hoteli Westin Bonaventure.

“Ang Lee je fascinujúci inovátor. Neustále posúva hranice využitím najnovších technológií z vizuálneho i zvukového hľadiska. V tomto pokračuje aj vo filme Pí a jeho život, kde jeho použitie Dolby Atmos divákom prináša emocionálnu intimitu zvukového zážitku,“ uviedla prezidentka MPSE Bobbi Banks.

Ang Lee, americký filmár narodený v Taiwane, získal Oscara v kategórii Najlepšia réžia za film Skrotená hora (2005). Na toto prestížne ocenenie ho v kategóriách Najlepšia réžia a Najlepší film nominovali aj za snímku Tiger a drak (2000). Na konte má aj filmy ako Rozum a cit (1995), Ľadová búrka (1997), Hulk (2003) alebo Zažiť Woodstock (2009). Jeho najnovšie dielo Pí a jeho život (2012), ktoré je adaptáciou románu Yanna Martela oceneného Man Booker Prize, sa do slovenských kín dostane 20. decembra.

Informácie zverejnila webstránka www.hollywoodreporter.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ang Lee